Somonińska Liga Piłki Nożnej Halowej: Sani Tech minimalnie lepszy od CH Toporek

Somonińska Liga Piłki Nożnej Halowej: Sani Tech minimalnie lepszy od CH Toporek

Somonińska Liga Piłki Nożnej Halowej w toku. W minioną sobotę odbyła się już czwarta kolejka. Już w pierwszym meczu doszło do najciekawszego meczu nie tylko tej kolejki, ale i jak do tej pory całej ligi. Naprzeciw siebie stanęli obrońca tytułu mistrza i obecny lider Sani Tech Kiełpino oraz wicelider CH Toporek Przodkowo.

no images were found

Mecz stał na bardzo dobrym poziomie i miał wyrównany przebieg. W pierwszej połowie padła zaledwie jedna bramka autorstwa Eryka Wróbla i Sani Tech prowadził 1:0. Gdy po przerwie drużyna z Kiełpina strzeliła kolejne dwie bramki wydawało się, że jest już po meczu, wtedy nastąpił nagły zryw ekipy CH Toporek. Po bramkach Szymona Gawrona i Jakuba Toporka zespół z Przodkowa zmniejszył straty do zaledwie jednej bramki i nadal miał inicjatywę. Lider wyraźnie pogubił się i mając sporo szczęścia i bardzo dobrze dysponowanego Grzegorza Ciecholewskiego w bramce ostatecznie utrzymał korzystny wynik do końca meczu.

Zobacz też: Somonino Cup:17 turniej wygrała drużyna Stolema 

Reklamy

W drugim spotkaniu tej kolejki w derbach Goręczyna Atom szczególnie dzięki pięciu bramkom obrońcy tytułu króla strzelców z ostatnich dwóch lat pokonał FC Buka 8:4. Trzeci mecz, w którym spotkali się No Name Kartuzy oraz WKS Koszkania miał dość nieoczekiwany przebieg. Przez zdecydowaną większość czasu gry przewagę miała drużyna Koszkanii i gdy prowadziła już 4:1 nic nie zapowiadało, że coś może się jeszcze w tym meczu wydarzyć. Niestety, dla trzeciej drużyny zeszłego sezonu drużyna z Kartuz w końcówce spotkania potrafiła się jeszcze zmobilizować strzelając trzy bramki, w tym ostatnią w ostatnich sekundach i doprowadzić do remisu 4:4.

W kolejnym starciu doszło do kolejnych derbów gminy Somonino, w których Domaros pokonał zdecydowanie Hotel Spa Ostrzyce 7:2. Dla zwycięzców hat tricka strzelił Paweł Piór. W piątym meczu dwóch najmłodszych drużyn ligi zgłaszający wyraźnie aspiracje walki o wysokie miejsca Dormar Meble Żukowo rozbił Red Wolves Chmielno 12:0 po czterech bramkach Jakuba Leszkiewicza i trzech Przemysława Skorowskiego. Ostatni pojedynek nie doszedł do skutku, gdyż drużyna Allforcars Futsal Team Kartuzy pojawia się w zaledwie dwuosobowym składzie i tym samym oddała mecz walkowerem ekipie FC Przywidz.

Piąta kolejka spotkań zostanie rozegrana w najbliższą sobotę, 21 stycznia od godz. 16.00. Najciekawiej zapowiadające się mecze to czwarte spotkanie, w którym zagrają zeszłoroczny wicemistrz Atom Goręczyno z brązowym medalistą WKS Koszkania oraz coraz lepiej grający Domaros Somonino i FC Przywidz, którzy staną naprzeciw siebie w ostatnim meczu kolejki.

Wyniki czwartej kolejki rozegranej 14.01.2017 r.

SANI TECH KIEŁPINO – CH TOPOREK PRZODKOWO = 3 : 2 (1 : 0) Eryk Wróbel, Karol Kosek, Radosław Łaszczuk – Szymon Gawron, Jakub Toporek

FC BUKA GORĘCZYNO – ATOM GORĘCZYNO = 4 : 8 (1 : 4)

Maciej Dunst (2), Andrzej Brillowski, Wojciech Magulski – Dawid Gliwa (5), Artur Miąskowski, Szymon Stencel, Arkadiusz Miotk

NO NAME KARTUZY – WKS KOSZKANIA = 4 : 4 (0 : 2)

Nikodem Hinc (2), Igor Tarasiuk, Michał Hinc – Daniel Groth, Arkadiusz Elas, Bartłomiej Witka, Marek Jóskowski

DOMAROS SOMONINO – HOTEL SPA OSTRZYCE = 7 : 2 (1 : 1)

Paweł Piór (3), Tomasz Wagner (2), Jakub Domaros, Sebastian Kąkol – Szymon Kotłowski, Kamil Czapiewski

DORMAR MEBLE ŻUKOWO – RED WOLVES CHMIELNO = 12 : 0 (6 : 0)

Jakub Leszkiewicz (4), Przemysław Skorowski (3), Paweł Ulenberg, Robert Kostuch, Grzegorz Bulczak, Jarosław Piepiórka, Marcin Jotko

ALLFORCARS FUTSAL TEAM KARTUZY – FC PRZYWIDZ = 0 : 5 v.o

(drużyna gospodarzy nie stawiła się w wymaganej liczbie osób)

TABELA po 4 kolejce:

1. SANI TECH KIEŁPINO 12 ; 47 : 13

2. ATOM GORĘCZYNO 12 ; 28 : 11

3. CH TOPOREK PRZODKOWO 9 ; 32 : 11

4. DORMAR MEBLE ŻUKOWO 9 ; 18 : 5

5. WKS KOSZKANIA 7 ; 14 : 13

6. FC PRZYWIDZ 6 ; 23 : 17

7. DOMAROS SOMONINO 6 ; 18 : 23

8. NO NAME KARTUZY 4 ; 10 : 12

9. HOTEL SPA OSTRZYCE 3 ; 21 : 20

10. ALLFORCARS FUTSAL TEAM KARTUZY 3 ; 17 : 40

11. FC BUKA GORĘCZYNO 0 ; 11 : 34

12. RED WOLVES CHMIELNO 0 ; 3 : 43

NAJLEPSI STRZELCY:

20 goli  -Marcin Dampc (Sani Tech Kiełpino)

11 goli – Dawid Gliwa (Atom Goręczyno), Karol Kosek (Sani Tech Kiełpino)

7 goli – Szymon Gawron (CH Toporek Przodkowo)

6 goli  – Szymon Kotłowski (Hotel Spa Ostrzyce), Daniel Radomski (Hotel Spa Ostrzyce), Łukasz Riegel (CH Toporek Przodkowo), Jakub Toporek (CH Toporek Przodkowo), Sławomir Żabiński (FC Przywidz)

CZOŁÓWKA KLASYFIKACJI FAIR PLAY:

1. FC PRZYWIDZ 0 pkt

2. DOMAROS SOMONINO – 1 pkt

FC BUKA GORĘCZYNO – 1 pkt

NO NAME KARTUZY – 1 pkt

RED WOLVES CHMIELNO – 1 pkt

Skomentuj: Somonińska Liga Piłki Nożnej Halowej: Sani Tech minimalnie lepszy od CH Toporek

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*