Somonino. Zobacz, jak dzieci spędziły ferie dzięki GOK

Somonino. Zobacz, jak dzieci spędziły ferie dzięki GOK

Od 14 do 25 lutego Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Somoninie zorganizowały ferie zimowe dla dzieci. Nie zabrakło m. in. warsztatów kulinarnych z Kołem Gospodyń Wiejskich „Sławki”, warsztatów astronomicznych oraz szeregu stałych zajęć świetlicowych. Zobacz zdjęcia!

Pierwszy dzień ferii rozpoczęły warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci były bardzo zaangażowane w zajęcia, nabyły więc dużą wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy.

Ferie to okazja do poznawania nowych rzeczy, a w przypadku warsztatów kulinarnych – poznawania nowych smaków. Podczas trzech spotkań kulinarnych z Kołem Gospodyń Wiejskich „Sławki” dzieci ochoczo przygotowywały posiłki, w tym rogaliki drożdżowe.

-Staraliśmy się, aby ferie miały jak najbardziej urozmaicony program i aby każde dziecko znalazło dla siebie coś interesującego – mówią pracownicy somonińskiego GOK-u. – Nie zabrakło więc w nim również czegoś dla małych naukowców – interaktywnych pokazów i warsztatów edukacyjnych ze „SmartLab”, czyli mrożących krew w  żyłach eksperymentów. 

Dzieci wzięły udział również w dwóch warsztatach astronomicznych. Pierwsze warsztaty to „Podróże kosmiczne”, a drugie to „Tajemnice galaktyk”, na których dzieci rozwijały swoją wyobraźnię, tworząc własnoręcznie układy planetarne.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się również dwa warsztaty rękodzielnicze. Dzieci uczyły się techniki zaplatania makramy, tworząc własnoręcznie lampiony oraz aniołki. Prace, które wykonały, mogły zabrać ze sobą do domu.

Ferie w somonińskim GOK-u zakończyły się zabawami i kreatywnymi warsztatami z Meridą. Zajęcia taneczno-ruchowe, zabawy z tęczową matą, tworzenie gniotków z balona to tylko nieliczne z atrakcji, które czekały na dzieci ostatniego dnia ferii.

Dzieci codziennie mogły też korzystać ze stałych zajęć świetlicowych, rysując lub grając w cymbergaja, tenis stołowy, piłkarzyki, bilard czy gry planszowe. Łącznie w akcji, zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, wzięło udział 650 dzieci.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*