Skrzeszewo. Pożar garażu. Straty są ogromne

Skrzeszewo. Pożar garażu. Straty są ogromne

Druhowie z kilku jednostek OSP, a także z Kartuz zmagali się dziś rano z pożarem garażu wolnostojącego w Skrzeszewie (gm. Żukowo). Obiekt znajdował się blisko domu mieszkalnego, a oszacowane straty są spore.

Dziś przed godz. 9 strażacy zostali zadysponowani do pożaru garażu wolnostojącego z wyposażeniem w Skrzeszewie (gm. Żukowo). Obiekt znajdował się w bliskim sąsiedztwie budynku mieszkalnego.

Z uwagi na rozmiary pożaru oraz problemy z zaopatrzeniem wodnym na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dodatkowe zastępy OSP oraz JRG. Działania polegały m. in. na podaniu 3-ech prądów wody w natarciu na pożar oraz 1-go w obronie na budynek mieszkalny.

Reklamy

Druhowie zajęli się też pracami rozbiórkowymi, kontrolowanym wypaleniem gazu propan-butan z butli, a także sprawdzeniem garażu oraz budynku mieszkalnego kamerą termowizyjną w celu wyeliminowania ukrytych zarzewi ognia.

W działaniach wzięły udział jednostki OSP ze Skrzeszewa, Żukowa, Sulmina i Niestępowa oraz JRG z Kartuz. Straty oszacowano na 50 tys. złotych, a prawdopodobna przyczyna powstania ognia to zwarcie instalacji elektrycznej.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*