Skontrolowano polskie „kebabownie”. Wyniki są zatrważające

Skontrolowano polskie „kebabownie”. Wyniki są zatrważające

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych skontrolowała 109 podmiotów gastronomicznych na terenie całego kraju, a celem było sprawdzenie jakości dań sprzedawanych jako kebab – informuje Radio Gdańsk. Co ustalono w trakcie kontroli?

Jak podaje Radio Gdańsk, w 89 podmiotach, czyli aż 81,7 proc. skontrolowanych stwierdzono różnego rodzaju nieprawidłowości. Analizą laboratoryjną w tym zakresie objętych zostało 98 partii dań.

Nieprawidłowości stwierdzono w 53 partiach – 54,1 proc. skontrolowanych. Dotyczyły one m. in. braku w oferowanym daniu zadeklarowanego gatunku mięsa albo obecności w daniu niedeklarowanego surowca mięsnego, np. kurczaka w daniu z zadeklarowaną wołowiną.

Reklamy

Na tym nie koniec. Jak informuje Radio Gdańsk, w niektórych przypadkach odkryto brak ostrzeżeń o alergenach czy tzw. „podrabiane” mięso. Tym samym wydano aż 48 decyzji administracyjnych nakładających kary pieniężne na łączną kwotę 63,2 tys. zł, w tym 39 decyzji za wprowadzanie do obrotu wyrobów zafałszowanych.

Zobacz również: Gdzie kupimy najlepszy kebab w pow. kartuskim?

Postępowania administracyjne są nadal w toku. Więcej na ten temat znaleźć można TUTAJ.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*