Sesja Rady Powiatu Kartuskiego: absolutorium dla zarządu [ZDJĘCIA]

Sesja Rady Powiatu Kartuskiego: absolutorium dla zarządu [ZDJĘCIA]

Czwartkowa sesja Rady Powiatu w Kartuzach trwała parę godzin. Jej punktem kulminacyjnym było przegłosowanie absolutorium dla Zarządu Powiatu Kartuskiego.

sesja_powiatu-005_800x533

Zdjęcie 1 z 24

Waldemar Kaiser

W trakcie kilkugodzinnych obrad radni wysłuchali infornacji między innymi na temat stanu sanitarnego powiatu, bezpieczeństwa sanitarno weterynaryjnego czy współpracy z organizacjami pozarządowymi. 

Zobacz też: Zdolni z Pomorza będą wypoczywać w Świeradowie Zdroju

W trakcie sesji radni udzielili Zarządowi Powiatu Kartuskiego absolutorium. Powiat w ubiegłym roku zrealizował dochody w 100 procentach, a wydatki w 98 procentach. Niemal 15 mln zł wydał na inwestycje. Pozyskał dla budżetu z tzw. źródeł zewnętrznych ponad 15 mln zł. Wewnętrzne i zewnętrzne kontrole przeprowadzone w Starostwie Powiatowym w Kartuzach i jednostkach mu podległych nie wykryły nieprawidłowości. 

Reklamy

Pani starosta Janina Kwiecień i członkowie Zarządu Powiatu w Kartuzach otrzymali kwiaty. Bukiet odebrał też wiceprzewodniczący rady Eugeniusz Pryczkowski, który za parę dni na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy będzie bronił pracy doktorskiej na temat Sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie.

Skomentuj: Sesja Rady Powiatu Kartuskiego: absolutorium dla zarządu [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*