S. Laskowska-Bobula: Ilość tych absurdalnych tez i cała ta kampania nienawiści i hejtu mnie zdumiewa

S. Laskowska-Bobula: Ilość tych absurdalnych tez i cała ta kampania nienawiści i hejtu mnie zdumiewa

Kwestia, kto będzie rządził w Sejmiku Województwa Pomorskiego nie jest jasna? Według doniesień medialnych, Dariusz Męczykowski buduje klub radnych, a tym samym planuje koalicje PSL z PiS-em. Mówi się także o potencjalnych przenosinach do innych ugrupowań. Nad dołączeniem do klubu wahać ma się, nowo wybrana radna, Sylwia Laskowska-Bobula. Wydała oświadczenie w tej sprawie.

Według Gazety Wyborczej, Dariusz Męczykowski (radny w nowej kadencji z ramienia PSL) werbować ma radnych z Koalicji Obywatelskiej, aby założyć klub radnych w koalicji z PSL i PiS. Tym samym, gdyby ich plan się powiódł, mogliby przejąć władzę na Pomorzu. 

Zainterweniował już Marszałek Mieczysław Struk, który zwrócił się do organów ścigania o objęcie sejmiku tarczą antykorupcyjną. W praktyce oznacza to, że każdy nowowybrany radny z Koalicji Obywatelskiej, który już teraz, na początku kadencji, zmieni ugrupowanie, muszą liczyć się z wnioskami do prokuratury i CBA. Wskazującymi podejrzenie, że za nagłą zmianę partii (oni lub członkowie ich rodzin) mieliby przyjąć posady. 

Reklamy

Wśród radnych, którzy mogliby zmienić ugrupowanie, wymienia się m.in. nową wybraną radną i obecną wiceburmistrz Żukowa, Sylwię Laskowską-Bobula. Ta jednak dementuje te pogłoski. Wydała w tej sprawie oświadczenie:

Moi drodzy, szanowni Państwo, w związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej nieprawdziwymi i kłamliwymi informacjami, które w swoim zamierzeniu mają mnie zdyskredytować i oczernić moje dobre imię, muszę się do tego odnieść. Ilość tych absurdalnych tez i cała ta kampania nienawiści i hejtu mnie zdumiewa. Chce jednoznacznie zapewnić, że jestem reprezentantką moich wyborców i tym samym reprezentantką wyborców Koalicji Obywatelskiej.
Wszystkich zainteresowanych sytuacją w sejmiku pomorskim serdecznie zapraszam na pierwsze posiedzenie sejmiku w dniu 19 listopada 2018 o godz. 11.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*