fot. mat. promocyjne

Rumia z dwoma prestiżowymi wyróżnieniami

Rumia w ostatnich dniach została dwukrotnie nagrodzona. Miasto zostało Samorządowym Liderem Edukacji i Gminą na 6tkę.

fot. mat. promocyjny

Rumia Liderem Edukacji

9 grudnia 2017 roku w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się Wielka Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”. Przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z całej Polski już po raz siódmy odebrali certyfikaty akredytacyjne przyznane przez zespół ekspertów reprezentujących środowiska naukowe i czołowe polskie uniwersytety. Eksperci oceniali jakość i efektywność lokalnej polityki edukacyjnej. Certyfikatem wyróżniono te gminy i powiaty, które swoje zadania oświatowe realizują nowocześnie, innowacyjnie, z najwyższą troską o jakość kształcenia.

Zobacz też: Koncert Dzieci Dzieciom odbył się już po raz siedemnasty [ZDJĘCIA]

 
REKLAMA

Reklamy


 

Miasto Rumia uzyskała Certyfikaty „Samorządowy Lider Edukacji” przyznawany gminom szczególnie aktywnym w dziedzinie rozwoju oświaty i wspieraniu środowisk oświatowych. Komisja Ekspertów, złożona z naukowców reprezentujących wybrane polskie uczelnie (m.in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Śląski, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II), która dokonała oceny działań samorządów w sferze zarządzania oświatą, w uzasadnieniu podkreśla, że miasto Rumia w sposób szczególny dba o rozwój szkolnictwa, wyróżnia się pod względem inwestycji w oświatę i jej infrastrukturę, wspiera innowacje edukacyjne oraz propaguje „dobre praktyki” w dziedzinie nauki, edukacji i zarządzania oświatą i kulturą. 

Warto podkreślić, że miasto Rumia otrzymała również wyróżnienie specjalne: Nagrodę nadzwyczajną „Primus” – dla gminy, która w tym roku uzyskała najwyższą liczbę punktów rankingowych!
REKLAMA


 

Rumia Gminą na 6tkę

Gmina Rumia zdobyła główną nagrodę w konkursie „Gmina na 6” w kategorii „Gmina przyjazna inwestorom”! Gala finałowa konkursu organizowanego przez Dziennik Bałtycki pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka odbyła się w piątek 8 grudnia w historycznej sali BHP na terenie Stoczni Gdańskiej. Nagrodę z rąk redaktora naczelnego Mariusza Szmidki odebrał zastępca burmistrza Marcin Kurkowski. Nagroda została przyznana dla gminy, która wyróżniała się najlepszą ofertą oraz obsługą inwestorów.

W kapitule Konkursowej zasiedli eksperci od infrastruktury, rozwoju turystycznego, rozwoju gospodarczego, ochrony środowiska, Europejskiego Funduszu Społecznego, czy rozwoju gospodarstw wiejskich.

 

Skomentuj: Rumia dwukrotnie nagrodzona


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*