fot. UG Żukowo/Rowerowy Maj

Rowerowy Maj: nagrodzono najaktywniejszych w gminie [ZDJĘCIA]

11 czerwca w trakcie Rodzinnego Turnieju Piłki Nożnej nagrodzono również najaktywniejszych cyklistów w gminie Żukowo. Podsumowano akcję Rowerowy Maj, w której udział wzięło 6 szkół podstawowych. Zobacz zdjęcia!

rowerowy_maj_001

Zdjęcie 1 z 6

fot. UG Żukowo

Akcja Rowerowy Maj miała na celu nakłonić uczniów do większej aktywności fizycznej. Nagrody otrzymali wszyscy ci, którzy dojeżdżali w maju do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach czy też deskorolce. Dla najaktywniejszych przygotowano krokomierze, a pozostali otrzymali saszetki i kredki olejne.

W akcji Rowerowy Maj udział wzięło 6 szkół podstawowych:
– SP Chwaszczyno
– SP Glincz
– SP Miszewo
– SP Pępowo
– SP Skrzeszewo
– SP Żukowo

Reklamy

Największą frekwencją, czyli najbardziej rowerową szkołą z frekwencją 50.68% została szkoła podstawowa w Glinczu, kolejne miejsce zajęła szkoła z Chwaszczyna z wynikiem 43.13% i oraz szkoła z Pępowa z wynikiem 41.28%.

Rowerowy Maj – statystyki

Średnia frekwencja rowerowa w gminie Żukowo wyniosła 36,38%, zaś średnia aktywność uczestników kampanii to aż 72,73%. Łącznie odbyto 26 866 podróży rowerowych w trakcie trwania akcji czyli od 4 do 31 maja. 1846 uczniów zgłoszono do akcji, a 1269 co najmniej raz w trakcie trwania akcji udało się do szkoły na rowerze, hulajnodze bądź rolkach.

Zobacz też: Wielki Przejazd Rowerowy: z Kartuz przez Żukowo do Gdańska [ZDJĘCIA]

Najbardziej aktywnymi uczestnikami akcji okazali się uczniowie z Chwaszczyna. Przynajmniej jedną aktywną podróż do szkoły odbyło tam, aż 77.86% uczniów. 

Najbardziej rowerową klasą okazali się uczniowie z Miszewa, tam aż 84% uczniów zaangażowało się w akcję. Zaraz za nimi uplasowali się przedstawiciele szkół z: Skrzeszewa, Chwaszczyna, Żukowa, Glincza oraz Pępowa. Każda z wymienionych szkół otrzymała w nagrodę wyjazd na wycieczkę.

Koordynatorzy akcji w szkołach:
– Chwaszczyno – Iwona Wygnał
– Glincz – Wioleta Krauze
– Miszewo – Dorota Richert, Gabriela Wysocka, Małgorzata Wrzachol-Skierka
– Pępowo – Magdalena Bona
– Skrzeszewo – Jolanta Reszka
– Żukowo- Edyta Kuklińska, Sebastian Formela

Skomentuj: Rowerowy Maj: nagrodzono najaktywniejszych w gminie [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*