Rocky Boxing Night

Rocky Boxing Night

Gala boksu zawodowego Rocky Boxing Night, odbędzie się 29 lutego w Stężycy. Walką wieczoru będzie starcie Rafała Jackiewicza z Kewinem Gruchałą. Dla Jackiewicza będzie to ostatnia walka na zawodowym ringu.

Pożegnalny występ Jackiewicz zaplanował tuż po 43. urodzinach. W najlepszych latach walczył m.in. o mistrzostwo świata IBF w wadze półśredniej. Pasa nie zdobył, ale plasuje się wśród polskich pięściarzy zawodowych z największymi osiągnięciami w historii. Z kolei promowany przez Krystiana Każyszkę Gruchała (Rocky Boxing Night) zaczął boksować wśród profesjonalistów jako 17-latek. Dziś ma niecałe 20 lat i rekord 6-0.

„Nie wiem, czy Kewin za 5-10 lat zostanie drugim Rafałem Jackiewiczem, ale na pewno jest zdeterminowany, ma tradycje rodzinne, odpowiednie zaplecze, możliwości itd. To jednak na dziś za mało. Na jego nieszczęście 17 lutego, czyli 12 dni przed galą, mam urodziny. Nie zabraknie toastu za zdrowie Gruchały, ponieważ w Stężycy będzie mu bardzo potrzebne. Przekona się na czym polega profesjonalny boks” – powiedział Jackiewicz i dodał: „Nie przegram, bo stracę mnóstwo pieniędzy” – zaś Gruchała odparł: „Wygrana będzie trampoliną do poważnych wyzwań”.

Miejscowi fani sportów walki z pewnością liczą Kacpra Meynę. Pięściarz z Gołubia ma za sobą trzy zawodowe walki, wszystkie zwycięskie. Ostatnie i najbardziej spektakularne odniósł nad Pawłem Sowikiem w grudniu w Kościerzynie w ramach Polskiego Turnieju Wagi Ciężkiej.

Gala boksu zawodowego Rocky Boxing Night, odbędzie się o godz. 19 w hali widowiskowo – sportowej przy ul. Abrahama.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*