Przedsiębiorcy i samorządowcy spotkali się w nowym roku

Przedsiębiorcy i samorządowcy spotkali się w nowym roku

Samorządowcy o planach i osiągnięciach, a przedsiębiorcy o perspektywach w 2018 roku. W Kartuskim Centrum Kultury odbyło się Noworoczne Spotkanie Przedsiębiorców.

20180123_Noworoczen_Spotkanie_Przedsiebiorcow_Kartuzy-2

Zdjęcie 2 z 17

Rok 2018 to na wielu płaszczyznach nowa perspektywa dla przedsiębiorczości. Zmieniające się przepisy, a także rodzące się nowe wyzwania wymagają współpracy i zrzeszania się podmiotów, działających we wspólnym celu. 
Tym bardziej celowe było zorganizowanie spotkania noworocznego przedsiębiorców.
To wydarzenie było również okazją do pochwalenia się sukcesami samorządów lokalnych. Na początku głos zabrał burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński, który opowiedział o realizowanych inwestycjach i najbliższych planach.
Przy tej okazji zaprosił obecnych do wsparcia finansowego, aby wyremontować sale lekcyjne w szkole w Gori w Gruzji. Jest to zaprzyjaźniona miejscowość z Kartuzach, a tamtejsza szkoła jest obecnie w opłakanym stanie. 
Natomiast starosta Janina Kwiecień pochwaliła gminy powiatu, a także przypomniała o planach powiatu na nadchodzący rok.
– Taką prezentację, jaką przedstawił burmistrz mogłaby zaprezentować każda gmina w naszym powiecie. Nasz powiat ciągle się rozwija i dzieje się bardzo dużo. Dodatkowo, pochwalę się, że w naszym powiecie rodzi się najwięcej dzieci w kraju, a co ważne jesteśmy także najmłodszym powiatem – wspominała Janina Kwiecień.
Głos zabrał także poseł Stanisław Lamczyk, który nakreślił obecnym rozwój PKM i co się z tym wiąże.
Podczas wydarzenia obecny był również wicemarszałek Ryszard Świlski. Korzystając z okazji,  opowiedział o stanie zatrudnienia w województwie pomorskim, a co za tym idzie rodzących się problemach z zatrudnieniem cudzoziemców. 
Przy tej okazji nie mogło zabraknąć współorganizatora, Zbigniewa Jareckiego prezesa Kaszubskiego Związku Pracodawców. Zachęcił przedsiębiorców to zrzeszania się i nakreślił zakres działalności związku.
Spotkanie uświetnił występ Mateusza Pawelczyka.
 
Fot: Michał Konkol

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*