Prime Food Triathlon Przechlewo: jubileuszowa edycja 27 sierpnia

Prime Food Triathlon Przechlewo 2017 już 27 sierpnia. W jubileuszowej, piątej edycji weźmie udział około 900 triathlonistów z ałej Polski. Uwaga na utrudnienia w ruchu!

Plakat_Ania Karwan_Koncert

Obraz 1 z 3

mat. organizatora

 

Zawodnicy z czołówki polskiego triathlonu i pasjonaci tej dyscypliny sportu sprawdzą się w Przechlewie w pływaniu, kolarstwie i bieganiu na trzech dystansach indywidualnych: 112,99 km (tzw. „połówce”), 56,5 km (tzw. „ćwiartce”), 28,25 km (czyli „sprincie”) oraz na jednym drużynowym (56,5 km). W ramach imprezy odbędą się także Klubowe Mistrzostwa Cyklu Tri Tour z udziałem najlepszych krajowych ekip w tym sezonie. Swoją obecność zapowiedzieli m.in. okoliczni Tribohaterzy (ok. 48 z samego Przechlewa, ok. 12 z Człuchowa, ok. 17 z Chojnic, ok. 4 z Kartuz), zawodnicy z Trójmiasta (ok. 73), Koszalina (ok. 22), Słupska (ok. 22), a także dalszych części Polski (m.in. Poznania, Zielonej Góry, Katowic).

Zobacz też: Bieg Arasmusa po raz drugi: wystartuje półtora tysiąca zawodników [ZDJĘCIA]

Tegoroczną nowością będzie projekt „Ty startujesz – Tribohater radzi!”. W ramach niego przez cały czas trwania Prime Food Triathlon Przechlewo jego uczestnicy będą mogli uzyskać przedstartowe wskazówki od doświadczonych zawodników. 

Prime Food Triathlon Przechlewo: kibicuj i się baw

Organizatorzy zachęcają wszystkich zarówno do żywiołowego wspierania uczestników Prime Food Triathlon Przechlewo 2017 (walczących o miano Tribohaterów), jak również udziału w licznych pozasportowych atrakcjach. W sobotni wieczór (o godz. 20) na scenie głównej zaśpiewa Ania Karwan – finalistka VII edycji programu „The Voice of Poland”, znana także z roli Uli w serialu „Barwy szczęścia”. Wstęp wolny. W weekend odbędą się również konkursy z nagrodami (typowania, kibicowania oraz konkurs dla wolontariuszy). Na wszystkich sympatyków triathlonu będą czekać też: strefa EXPO i gastro (z niespodziankami od podopiecznych Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Powiatu Człuchowskiego i partnerów imprezy), akcja krwiodawstwa oraz rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku (organizowane przez Człuchowskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi i fundację DKMS). Coś dla siebie znajdą też dzieci. Junior Football Academy Przechlewo zaprosi ich do Mini Triathlonu – zabawy łączącej konkurencje sprawnościowe, artystyczne i edukacyjne. O dobre nastroje najmłodszych zadbają ponadto Klaun Szczudlarz i Żuk Emil (prowadzący pokaz Zumby).

– Jestem przekonany, że każdy, kto w najbliższy weekend odwiedzi teren naszych zawodów, znajdzie tu coś dla siebie. Jubileuszowa edycja będzie prawdziwym ukoronowaniem ponad pięciu lat pracy zespołu organizacyjnego i zapowiedzią tego, co szykujemy w kolejnych sezonach. Zapraszam do sportowej i pozasportowej zabawy! Wierzę, że nasze wspólne zaangażowanie przełoży się na doskonałe wyniki i niezapomniane wrażenia uczestników, jak również ogromne wsparcie dla potrzebujących – dodaje Paweł Nowak, prezes zarządu firmy Prime Food, jeden z organizatorów, a także triathlonista – jak co roku weźmie on udział w zawodach.

Start i meta Prime Food Triathlon Przechlewo 2017 zlokalizowane zostaną na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie. Areną etapu pływackiego będzie Jezioro Końskie, a trasa rowerowa i biegowa powiodą po malowniczej okolicy.

Skomentuj: Prime Food Triathlon Przechlewo: jubileuszowa edycja 27 sierpnia 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*