fot. nadesłane/ Powstały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze

Powstały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze w gminie Potęgowie [ZDJĘCIA]

W środę 24 maja odbyły się spotkania założycielskie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Potęgowie oraz w Łupawie. W skład drużyn weszło ponad 40 dziewczynek i chłopców.

OSP Potegowo001

Zdjęcie 1 z 4

fot. nadesłane

Powstały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze:

Obok nowych członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej udział w spotkaniu w Potęgowie wzięli rodzice dzieci. Pojawił się także Dawid Litwin – Wójt Gminy Potęgowo, opiekunowie drużyny: druhna Dorota Weiwer i druhna Tamara Kaśnicka oraz strażacy z OSP w Potęgowie.

Reklamy

Bardzo się cieszę, że inicjatywa utworzenia takiej drużyny spotkała się z entuzjazmem dzieci oraz rodziców, a przede wszystkim uzyskała wsparcie naszych strażaków-ochotników. Teraz młodzież będzie mogła z bliska poznawać ochotniczą służbę. Być może w przyszłości zdecydują się dołączyć do OSP – mówi Dawid Litwin, wójt gminy Potęgowo.

Przejdź do: Szkoła Mistrzów Budowy Kaszubskich Instrumentów – rozdano certyfikaty w Chmielnie [ZDJĘCIA]

Mali druhowie pod okiem starszych strażaków będą zdobywać wiedzę na temat pożarnictwa oraz przygotowywać się do pożarniczych turniejów. Na pierwszym spotkaniu młodzież została zapoznana z remizą i sprzętem będącym w dyspozycji OSP w Potęgowie. Wkrótce rozpoczną się przygotowania do ślubowania na najmłodszych strażaków w gminie.

Skomentuj: Powstały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze w gminie Potęgowie [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*