Powiat Kartuski laureatem II edycji konkursu „Zdrowy Samorząd”

Powiat Kartuski laureatem II edycji konkursu „Zdrowy Samorząd”

Powiat Kartuski został laureatem II edycji konkursu „Zdrowy Samorząd” w kategorii „Zdrowy Powiat” za realizację „Programu profilaktyki zakażeń HCV dla mieszkańców powiatu kartuskiego na lata 2017-2019”.

Spośród zgłoszonych do konkursu 179 samorządowych programów polityki zdrowotnej, kampanii edukacyjnych i akcji profilaktycznych Rada Konsultacyjna złożona z grona ekspertów wybrała program realizowany przez Samorząd Powiatu Kartuskiego.

Celem konkursu było wyłonienie najlepszych prozdrowotnych inicjatyw polskich samorządów. Konkurs był organizowany przez PortalSamorzadowy.pl oraz portal i magazyn Rynek Zdrowia.

Reklamy

Nagrodzony program powstał w celu wczesnego wykrywania i profilaktyki wobec wirusa HCV, który jest bezpośrednią przyczyną zapalenia wątroby typu C. W latach 2017-2018 skorzystało z niego ponad 1,4 tys. mieszkańców powiatu. Dzięki wykonanym badaniom przesiewowym w zakresie zakażenia wirusem HCV udało się ustalić wstępną skalę zakażenia tym wirusem w powiecie kartuskim oraz podjąć działania zapobiegawcze w sprawie dalszej transmisji wirusa.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*