Podsumowanie policyjnych działań „Samochody Tuningowe”. Jednej osobie zabrano „prawko”

Podsumowanie policyjnych działań „Samochody Tuningowe”. Jednej osobie zabrano „prawko”

Policjanci kartuskiej drogówki w piątek prowadzili działania pod hasłem „Samochody Tuningowe”, w trakcie których 11 kierujących zostało ukaranych mandatami, 9 kierującym zatrzymano dowód rejestracyjny, a 1 osoba straciła prawo jazdy.

W piątek policjanci ruchu drogowego prowadzili działania ukierunkowane na kierowców, którzy tuningują swoje pojazdy niezgodnie z przepisami ruchu drogowego. Policjanci zwracali również uwagę na nieprawidłowe oświetlenie pojazdów i na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami i pieszych.

Mimo systematycznych działań policjantów w tym zakresie nadal zdarzają się kierowcy, którzy nie rozumieją, że niezgodne z przepisami modyfikacje ich pojazdów mogą zagrażać zarówno bezpieczeństwu w ruchu drogowym, jak i zakłócać spokój nocny mieszkańcom Kartuz.

Reklamy

Dlatego policjanci z kartuskiej drogówki w związku z licznymi sygnałami od mieszkańców w piątek przeprowadzili działania w tym zakresie. Podczas działań policjanci skontrolowali 25 kierujących, z których to 11 zostało ukaranych mandatem karnym. 9 kierującym, z uwagi na niewłaściwy stan techniczny pojazdu, zatrzymano dowód rejestracyjny, a 1 osoba straciła prawo jazdy.

-Apelujemy o dbanie o prawidłowy stan techniczny swoich pojazdów, a także o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego – mówi Aleksandra Philipp z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*