Plaża w Łebie posprzątana. Śmieci zbierało 300 wolontariuszy [ZDJĘCIA]

Plaża w Łebie posprzątana. Śmieci zbierało 300 wolontariuszy. Porządki zostały zrobione w ramach w ramach Barefoot Projekt Czysta Plaża. Zobacz zdjęcia!

BarefootProjektCzystaplazaLeba

Obraz 1 z 5

Plaża w Łebie/fot. mat. prasowy

Plaża w Łebie oczyszczona, wolontariusze zebrali 124 kg śmieci!

Barefoot Projekt Czysta Plaża ma na celu edukację ekologiczną nt. problemu zaśmiecania  oraz szerzenie idei odpowiedzialnego wypoczynku. Przedstawiciele projektu ruszają w Polskę i porywają tysiące wolontariuszy do wspólnej akcji sprzątania plaż miejskich oraz nadmorskich, tak aby można było przejść się po nich bezpiecznie bosą stopą. Od momentu powstania, akcja rozrosła się na 5 kontynentów, solidaryzując lokalne społeczności wokół przywracania naturalnej równowagi wybrzeżom. W Polsce projekt jest realizowany po raz piąty.

Współorganizatorem projektu jest Stowarzyszenie Czysta Polska, które podejmuje szereg inicjatyw na rzecz ochrony środowiska oraz aktywnie przeciwdziała nielegalnemu składowaniu odpadów. W tym roku, akcję w Łebie wsparł także Urząd Miasta. Do akcji dołączył m.in. Piotr Krupiński, wiceburmistrz Łeby.

Władze miasta od wielu lat borykają się z problemem zaśmiecenia plaży. Prowadzone są liczne zabiegi pielęgnacyjne mające na celu utrzymanie czystości na plaży. Mimo to, plażę regularnie zanieczyszczają tłumy turystów, pozostawiając po sobie puszki, butelki, foliowe torebki i niedopałki po papierosach.

Wszystkie nakłady, które ponosimy na utrzymanie plaży są naprawdę ogromne, ale i tak nie są wystarczające. Liczymy na to, że tego typu akcje, wspólna edukacja i wspólny wysiłek spowodują, że osoby śmiecące zaczną się wstydzić swojego zachowania i będą robili to, co należy. Chętnie włączamy się do takich akcji, bo to jest ważne nie tylko dla nas Łebian, ale przede wszystkim dla turystów – bo to oni z plaży korzystają najczęściej wyjaśnia Piotr Krupiński, zastępca burmistrza Łeby.

Barefoot Projekt Czysta Plaża to nie tylko akcja ekologiczna, ale też świetna zabawa. Na wszystkich wolontariuszy, którzy przyłączyli się wczoraj do akcji w Łebie, czekały liczne gry oraz konkursy na plaży.

– Cieszę się, że na jednej z najpiękniejszych i najpopularniejszych polskich plaż udało nam się zaszczepić ducha kalifornijskiej otwartości i zabawy. Przyłożyliśmy rękę oraz stopę do tego, aby przywrócić piękno plaży w Łebie i przypomnieć wszystkim plażowiczom, jak być eko – mówi Marek Nitka, Ambasador Barefoot Projekt Czysta Plaża.

Skomentuj: Plaża w Łebie posprzątana. Śmieci zbierało 300 wolontariuszy [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*