Piotr Zatoń nowym dyrektorem GOK-u w Sulęczynie

Piotr Zatoń nowym dyrektorem GOK-u w Sulęczynie

Wybrano już nowego dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie. Został nim Piotr Zatoń, znany m. in. z działalności fotograficznej i filmowej. Jakie ma pomysły na zarządzanie placówką?

Jak się dowiedzieliśmy, to Piotr Zatoń został nowym dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie. Do tej pory sternikiem placówki od 2015 był Zbigniew Zarzycki. Piotr Zatoń znany jest Kaszubom jako fotograf i filmowiec, a także dzięki działalności w Fundacji „Aby chciało się chcieć”. Co zdecydowało o wybraniu go na stanowisko dyrektora GOK-u?

-Przede wszystkim koncepcja dalszego prowadzenia naszego ośrodka kultury. Odpowiadają nam jego pomysły, jeśli chodzi o „rozhuśtanie” tematów kulturalnych w naszej gminie – wyjaśnia wójt Bernard Grucza. – To człowiek związany z kulturą, głównie dzięki działalności fotograficznej i filmowej.

Reklamy

Dobrej myśli względem nowego dyrektora sulęczyńskiego GOK-u jest również Zbigniew Zarzycki. Jak zaznacza, jest „za” i życzy powodzenia swojemu następcy. Jak sam Piotr Zatoń komentuje swoją nominację i jak zapatruje się na swoją pracę w sulęczyńskim GOK-u?

-Na początku chciałbym rozeznać się w działalności ośrodka, tak więc bez szaleństw, jednak mam pewne pomysły, które z pewnością będę chciał wdrożyć – mówi P. Zatoń. – Chciałbym m. in. zorganizować festiwal twórczości dla mieszkańców „Co mi w duszy gra”, na którym lokalna społeczność będzie mogła zaprezentować swoje umiejętności muzyczne lub plastyczne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*