Pijany kierowca „wpadł” dwa razy w ciągu jednego dnia

Pijany kierowca „wpadł” dwa razy w ciągu jednego dnia

Podczas wczorajszej służby przodkowski dzielnicowy dwukrotnie zatrzymał tego samego pijanego 66-letniego kierującego. W przypadku obu sytuacji badanie wskazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Przodkowie podczas służby po godzinie 14 otrzymał informację, że w miejscowości Bursztynik porusza się nietrzeźwy kierowca. Policjant, nie czekając długo, pojechał do wskazanej miejscowości, gdzie podczas patrolowania zauważył pojazd pasujący do opisu z otrzymanej informacji.

Kierujący renaultem wjechał na prywatną posesję, gdzie również udał się policjant. Podczas czynności od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Funkcjonariusz zbadał trzeźwość 66-letniego kierowcy – badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Reklamy

Policjant zatrzymał jego prawo jazdy, a pojazd zabezpieczyła osoba z rodziny. Po godzinie 19 dzielnicowy kolejny raz otrzymał informację, że ten sam kierowca ma jechać renaultem, tym razem w Kczewie.

Jak się okazało kierowca znalazł dodatkowe kluczyki od pojazdu i odjechał. Funkcjonariusz kolejny raz zatrzymał 66-letniego kierowcę. Zbadany alkomatem kilka godzin później od pierwszej kontroli mężczyzna dalej miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Tym razem samochód został zabezpieczony i przewieziony na parking policyjny. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka kara grzywny, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet 2 lata więzienia. Natomiast za kierowanie pojazdem bez uprawnień, oprócz grzywny nie niższej niż 1500 złotych, grozi sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

O dalszym losie nieodpowiedzialnego 66-latka wkrótce zadecyduje sąd.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*