Pierwszy złoty medal w historii klubu Lamelka na Mistrzostwach Polski!

W dniach 7-8 września w Piszu odbyły się Mistrzostwa Polski w sprincie w klasie Cadet. Z UKŻ Lamelka Kartuzy kwalifikacje wywalczyły trzy załogi: Bartłomiej Szlija i Oskar Plichta, Hubert Kurjanczyk i Weronika Marszalik
Pawel Kajeta i Tymoteusz Roszkowski.

W dniach 7-8 września w Piszu odbyły się Mistrzostwa Polski w sprincie w klasie Cadet. Z UKŻ Lamelka Kartuzy  kwalifikacje wywalczyły trzy załogi: Bartłomiej Szlija i Oskar Plichta, Hubert Kurjanczyk i Weronika Marszalik
Pawel Kajeta i Tymoteusz Roszkowski. Rozegrano 7 wyścigów. Ostatecznie  Paweł i Tymoteusz wywalczyli 1 miejsce Bartek i Oskar 4 miejsce; Hubert i Weronika 6 miejsce / na 10 załóg zakwalifikowanych w drodze eliminacji.  W ramach punktów MSiT Lamelka zdobyła kolejnych 17 punktów (na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
również 17 punktów oraz brązowy medal Hubert Kurjańczyk i Weronika Marszalik).

Jednocześnie w tym terminie miały miejsce regaty o Puchar jeziora Ros od 7-9 września, gdzie oprócz  w/w załóg klub reprezentowały: Agnieszka Kakol i Wiktoria Krauza, Marcel Kurjanczyk i Filip Nowak.Tu rozegrano 6 wyścigów.  Ostatecznie nasi zawodnicy wywalczyli: 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Paweł Kajeta i Tymek Roszkowski 7 miejsce, Hubert Kurjańczyk  i Weronika Szlija (2 miejsce w mix), 9 miejsce Marcel Kurjańczyk  i Filip Nowak   (3 miejsce w młodzikach) 11 miejsce Bartek Szlija i Oskar Plichta. A w klasyfikacji drużynowej zdobyliśmy  ex aequo 1 miejsce z MKS Dwójka Warszawa. Jednocześnie impreza była ostatnimi regatami w ramach cyklu Pucharu Polski,
gdzie Hubert i Weronika zdobyli 2 miejsce w kategorii mix. Ponadto w klasyfikacji team utrzymaliśmy 3 miejsce (cztery najlepsze załogi z klubu). A w klasyfikacji drużynowej 2 miejsce (dwóch najlepszych załóg).