W gminie Kartuzy poznaliśmy najpiękniejszą wieś i zagrodę [ZDJĘCIA]

W gminie Kartuzy poznaliśmy najpiękniejszą wieś i zagrodę [ZDJĘCIA]

W Urzędzie Miejskim w Kartuzach rozstrzygnięto etap gminny konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2019”. Najpiękniejszą wsią wybrano sołectwo Kartuzy, a zagrodę Państwa Lucyny i Rafała Dąbrowski w Brodnicy Górnej.

[Not a valid template]

fot. UM w Kartuzach

WYNIKI KONKURSU:

Kategoria Zagroda:

  • I miejsce – Lucyna i Rafał Dąbrowscy, Brodnica Górna
  • II miejsce – Beata i Roman Bobkowscy, Bącz
  • III miejsce – Lidia i Eugeniusz Kwidzińscy, Kolonia

CZYTAJ TEŻ: Jarosław Wałęsa, Poseł do Parlamentu Europejskiego – „Na dywaniku” [01.05.2019]

Kategoria Wieś:

  • I miejsce – sołectwo Mirachowo
  • II miejsce – sołectwo Brodnica Górna
  • III miejsce – sołectwo Staniszewo

Mirachowo oraz zagroda Państwa Dąbrowski weźmie udział w etapie powiatowym, laureaci kolejnego etapu przejdą do etapu głównego – wojewódzkiego. Ideą konkursu Piękna Wieś Pomorska jest przede wszystkim poprawa jakości życia na wsi, podniesienie atrakcyjności wypoczynkowej obszarów wiejskich oraz ochrona wartości przyrodniczych i kulturowych. Ważna jest również aktywizacja i integracja lokalnych społeczności. Zmagania odbywają się w dwóch kategoriach: Wieś i Zagroda. 

Reklamy

Na etapie wojewódzkim, za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii Wieś zwycięzca otrzyma 30 tys. zł, natomiast pierwsze miejsce w kategorii Zagroda uhonorowane zostanie 5 tys. zł. W każdej z kategorii, oprócz miejsc na podium, zostaną również przyznane trzy wyróżnienia. Łączna wartość nagród w obu kategoriach to 84 tys. zł.

– Zachęcam mieszkańców pomorskich wsi do udziału w tym konkursie. To bardzo dobra okazja do tego, żeby pochwalić się miejscem, w którym żyją. Można też zdobyć pieniądze, które pozwolą na realizację wielu ciekawych pomysłów – mówił wicemarszałek województwa pomorskiego Józef Sarnowski.

Konkurs Piękna Wieś Pomorska organizowany jest już po raz 26. Podsumowanie konkursu, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się podczas uroczystej gali, która zostanie zorganizowana w październiku tego roku. W 2018 r. o zwycięstwo w etapie wojewódzkim rywalizowało 11 wsi. Tytuł najpiękniejszej otrzymała Nowa Cerkiew w gminie Morzeszczyn.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*