Pewne zwycięstwo ULKS U2 Bytów w Somoninie

Pewne zwycięstwo ULKS U2 Bytów w Somoninie

W ubiegłą sobotę na hali sportowej Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2004 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego „Amator” Kiełpino. Był to już dwunasty turniej z cyklu SOMONINO CUP.

Udział wzięło 11 drużyn z różnych zakątków województwa pomorskiego oraz jedna z zachodniopomorskiego podzielonych na trzy grupy. W grupie A prym wiodła Lechia 2005 II Gdańsk, która z kompletem 9 pkt wygrała grupę wyprzedzając Polonię Gdańsk (6 pkt) oraz Lidera Dębogórze (3 pkt). Wszystkie te drużyny awansowały do ćwierćfinału, zaś czwarte FC 2005 Gowidlino (0 pkt) rywalizowało o miejsce dziewiąte.

W grupie B o zwycięstwo trwała zażarta walka pomiędzy dwoma drużynami. Ostatecznie dzięki lepszemu bilansowi bramek pierwsze miejsce zajęło FC Gowidlino przed Spartą Gdańsk (obie po 7 pkt) oraz Zatoką Puck (3 pkt). Te trzy drużyny zagrały w ¼ finału, zaś czwarte Piaski Waglikowice (0 pkt) zagrały o miejsca 9-12.

W grupie C zdecydowanie najlepszy okazał się ULKS U2 Bytów (komplet 9 pkt bez straconego gola). Obok niego awans do ćwierćfinału uzyskała Lechia 2005 Gdańsk (6 pkt), zaś trzeci Zryw Kołbaskowo (3 pkt) oraz czwarta Zatoka II Puck (0 pkt) zagrali o dalsze miejsca.

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczów o miejsca 9-12, w których wpierw Zryw Kołbaskowo pokonał 2:0 Piaski Wąglikowice, a następnie po remisie 1:1 Zatoka II Puck pokonała w serii rzutów karnych FC 2005 Gowidlino 5:4.

Kolejnym etapem były mecze ¼ finału, które dostarczyły sporo emocji. Wprawdzie w pierwszym spotkaniu dość pewnie Sparta pokonała w derbach Gdańska Polonię 3:0, ale kolejne mecze były już bardziej wyrównane. W drugim meczu dość niespodziewanie mimo prowadzenia 2:0 zwycięzca swojej grupy U2 Bytów tylko zremisował z Liderem Dębogórze 2:2, by wygrać dopiero w rzutach karnych 6:5. W kolejnym meczu doszło do największej niespodzianki w turnieju, gdyż zwycięzca swojej grupy Lechia 2005 II Gdańsk przegrała z Zatoką Puck 0:1. Ostatnie spotkanie tej fazy stało na bardzo wysokim poziomie i po zaciętej walce FC Gowidlino pokonało Lechię 2005 Gdańsk 2:0.

Reklamy

Kolejne spotkania odbywały się o najniższe pozycje. Miejsce jedenaste zajęło FC 2005 Gowidlino gromiąc Piaski Wąglikowice 7:0, zaś dziewiąte goście spod granicy kroaju czyli Zryw Kołbaskowo, który wygrał z Zatoką II Puck 2:1.

Mecze półfinałowe rozpoczęły się od walki o miejsca 5-8, w których Polonia Gdańsk pokonała 1:0 Lidera Dębogórze, zaś w bratobójczym pojedynku dwóch drużyn Lechii 2005 Gdańsk lepsza okazała się „dwójka” wygrywając 2:0. Mecze decydujące o awansie do finału przyniosły spodziewane emocje i oba były bardzo zacięte. Wpierw U2 Bytów pokonał Spartę Gdańsk 1:0, zaś w drugim meczu tej fazy Zatoka Puck po remisie 1:1 pokonała w serii rzutów karnych FC Gowidlino 3:2 rewanżując się tym samym za porażkę w fazie grupowej.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme Polonia Gdańsk pokonała Lechię 2005 Gdańsk 1:0. Miejsce piąte zajęła druga drużyna Lechii 2005 Gdańsk w takim samym stosunku pokonując Lidera Dębogórze. Mecz o najniższy stopień podium był rewanżem za remis w fazie grupowej i tym razem Sparta Gdańsk pokonała FC Gowidlino 3:1. W finale idący przez turniej jak burza bez porażki ULKS U2 Bytów pewnie pokonał Zatokę Puck 3:1.

DSCN7812

Zdjęcie 1 z 30

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*