Pępowo. Nowe boisko doskonałym prezentem na Dzień Dziecka (zdjęcia)

Pępowo. Nowe boisko doskonałym prezentem na Dzień Dziecka (zdjęcia)

Przy szkole w Pępowie w Dzień Dziecka oficjalnie otwarto nowe boisko. Obiekt ma wymiary 30 na 61 metrów i już służy lokalnej społeczności.

Uroczystego otwarcia boiska dokonano w wyjątkowych okolicznościach- w Dzień Dziecka i tuż po tym, jak uczniowie wrócili do szkół po zniesieniu części obostrzeń. Wydarzeniu towarzyszyły programy artystyczne, przecięcie wstęgi i uroczyste przemowy.

-Oddając do użytkowania ten nowy obiekt, mam nadzieję, że będzie on służył integracji dzieci, młodzieży i całej lokalnej społeczności- mówił dyrektor szkoły w Pępowie Zenon Byczkowski.

Podczas wydarzenia każdy chętny mógł również przetestować nowe boisko, strzelając karnego. Prawdziwy „sprawdzian” przeprowadzili jednak uczniowie starszych klas, którzy rozegrali mecz dla publiczności.

-Życzę Wam, aby to boisko było miejscem radośnie spędzonych chwil, miejscem gdzie odnosicie sportowe sukcesy w duchu zasad „fair play” – mówił burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski. – Po modernizacji starego asfaltowego boiska w 2016 roku teraz baza sportowa w Pępowie jest pełna.

Inwestycja zakładała przede wszystkim budowę boiska z nawierzchni z trawy syntetycznej, ale również kanalizację deszczową o długości około 95 metrów. Teren został odpowiednio wyposażony i zagospodarowany. Zamontowane zostały nowe bramki, stojaki na rowery, ogrodzenie, a także kosze na śmieci.

Wykonawcą prac była firma Handlowo-Usługowa AUTO- SPORT Ireneusz Konkel z Cieszenia. Koszt budowy boiska wyniósł około 650 tysięcy złotych. Pieniądze na ten cel w całości pochodziły z budżetu gminy Żukowo. Roboty towarzyszące (odwodnienie) pochłonęły kolejne 300 tysięcy złotych z funduszy gminnych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*