Patryk Zaborowski

Patryk Zaborowski o walce Mikołaja Krause z Bułgarem na ME w Grecji [ZDJĘCIA]

480 zawodników z 33 krajów wzięło udział w odbywających się od 19 do 27 listopada w Luotraki w Grecji Mistrzostwach Europy w Kickboxingu seniorów. W polskiej reprezentacji znaleźli się też Kaszubi: Mikołaj Krauze i Patryk Zaborowski, który asystował trenerowi.

ME_Grecja_kockboxing_002

Zdjęcie 2 z 7

Rebelia Kartuzy/organizator

Mikołaj Krause z PCNP Rebelia Kartuzy reprezentował Polskę w kategorii wagowej do 84 kg. Zakwalifikowanych do niej było 10 zawodników. Polak w pierwszej fazie rozgrywek otrzymał tzw. wolny los, co pozwoliło awansować mu do 1/4. Rebeliant stanął do walki z Bułgarem.

Zobacz też: Mikołaj Krause dla TV z Kaszub o ME w Grecji [WIDEO]

– Walka od początku toczyła się po naszej myśli, Miki dobrze pracował na nogach zbierał ciosy na gardę i odpowiadał solidnym low-kickiem – mówi Patryk Zaborowski, asystent trenera kadry narodowej. – Walka w takim schemacie toczyła się do ostatnich 30 sekund ostatniej 3 rundy. Prowadziliśmy dwoma punktami i spokojnie chcieliśmy dowieźć wygraną do końca, a zawodnik Bułgarii w tym czasie nas usypiał…  Nagle 2 kombinacje 3- i 4-uderzeniowe i remis z lekka przewagą Bułgara, potem  nagle gong i werdykt.  Dwóch sędziów orzekło remis, natomiast jeden wygraną jednym ciosem dla naszego przeciwnika, co oznaczało porażkę. Dla nas turniej się zakończył…. – konstatuje trener Mikołaja.

Skomentuj: Patryk Zaborowski o walce Mikołaja Krause z Bułgarem na ME w Grecji [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*