fot. Waldek Kaiser

Pasjonat Sportowej Polski: Henryk Miotk z prestiżowym wyróżnieniem

W tym roku Pasjonatami Sportowej Polski zostali Henryk Miotk, dyrektor cyklu Kaszuby Biegają, oraz Krzysztof Król, trener sekcji lekkoatletycznej GKS Żukowo.

 

fot. Waldek Kaiser

Gala Sportowa Polska, podczas której wręczono laureatom wyróżnienia, odbyła się w środę, 25 października w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Henryk Miotk nie mógł być obecny na warszawskiej gali, nagrodę w jego imieniu odebrał Witold Szmidtke przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie. Wśród gości honorowych było wiele znaczących osób i wybitnych sportowców, m.in. Andrzej Supron, Irena Szewińska, Przemysław Babiarz, Rafał Brzozowski.

Zobacz też: Mistrzostwa Europy Supercross w Gdańsku: na zawodników czeka Superszkoła [WIDEO]

Laureat odebrał wyróżnienie z rąk burmistrza Wojciecha Kankowskiego oraz przewodniczącego Witolda Szmidtke 27 października podczas podsumowania V edycji Kaszuby Biegają.

Pasjonat Sportowej Polski to tytuł, który Klub Sportowa Polska  przyznał już po raz osiemnasty. Otrzymują go osoby, które pracą zawodową i działalnością społeczną przyczyniają się do upowszechniania kultury fizycznej, działają na rzecz sportu dzieci i młodzieży, aktywizują inne środowiska, a za sprawą swoich działań są wzorem i autorytetem dla mieszkańców, uczniów i sportowców.

Tytuł Pasjonat Sportowej Polski ma propagować na forum ogólnopolskim osoby, które budują sportowe oblicze gminy, promują sport i rekreację oraz zachęcają do uprawiania zdrowego stylu życia.

Skomentuj: Pasjonat Sportowej Polski: Henryk Miotk z prestiżowym wyróżnieniem

Reklamy

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*