Otwarte zawody spinningowe „Radunia 2019” [ZDJĘCIA]

Otwarte zawody spinningowe „Radunia 2019” [ZDJĘCIA]

„Towarzyskie, otwarte zawody spinningowe Radunia 2019” o Statuetkę Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żukowie rozstrzygnięte.

20190310_130312_—_kopia

Zdjęcie 1 z 15

– Dyscyplina wędkarstwa spinningowego i muchowego na wodach górskich zawsze skupiała osoby o troszkę innych upodobaniach. Ci wędkarze nie zawsze chcą na swej drodze chcą spotykać innych kolegów po kiju, są raczej samotnikami, to też nie wzięło się znikąd, jest to spowodowane oczywiście zachowaniem ryb. Pstrągi potokowe to ryby bardzo ostrożne i uzmysłowione, spłoszy je nawet głośno złamana gałązka przydeptana przez wędkarza, tym bardziej wielu wędkarzy. Jednak jako koło wędkarskie, mieliśmy w ostatnim czasie bardzo dużo zapytań „kiedy będą zawody na Raduni?” No i się stało! – mówią organizatorzy. 

Ilość chętnych do uczestnictwa przerosły nawet oczekiwania organizatorów, ale ze względu na ograniczone miejsca do wędkowania udział mogło wziąć jedynie 53 chętnych do uczestnictwa. W dniu zawodów fatalna pogoda zniechęciła część  zgłoszonych zawodników. Ci, którzy przyjechali szczególnie goście z dalszych miejscowości, mieli pierwszą okazję zobaczyć i podziwiać miejsce w którym odbyło się zebranie zawodników. Nowa przystań kajakowa w Rutkach, jedna z dwóch na terenie Gminy Żukowo, zrobiła pozytywne wrażenie nawet na wędkarzach,  bo przecież nie od dzisiaj wiadomo że wędkujący na tych właśnie wodach nie koniecznie przepadają za często hałaśliwymi kajakarzami, lecz rzeka jest dla wszystkich, a właśnie takie miejsca z powodzeniem  mogą  służyć nam wędkarzom, dla odpoczynku, dla relaksu, dla schronienia się przed deszczem, czy po prostu do zorganizowania zawodów.

Zawody rozegrane zostały na odcinku „Raduni” od miejscowości Rutki do mostu drogowego nad rzeką w miejscowości Niestępowo.  Wystartowało  39 zawodników z różnych zakątków pomorza. Przyjechali na zawody wędkarze z Tczewa, Skarszew, Starogardu Gdańskiego, Czarnej Wody, Pruszcz Gdańskiego, Gdyni, Gdańska i oczywiście Żukowa i Gminy Żukowo. Wydarzenie miało charakter towarzyski, ale także także przyczyniły się do promocji gminy.

Urząd Gminy Żukowo ufundował drewniane  statuetki do 3 miejsca. pt. „Statuetka Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żukowie” Wręczane przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żukowie Witolda Szmidtke. Centrum Wędkarstwa Gdańsk sprzęt i gadżety wędkarskie do 3 miejsca, dodatkowo czapeczki i przynęty wędkarskie dla każdego uczestnika zawodów. tzw. pakiety startowe.

Po wędkowaniu był czas na rozmowę, podzielenie się doświadczeniami z nad Raduni i innych łowisk, był też świetny ciepły poczęstunek, kapuśniak z wkładką niezwykle pożywny przy tak nie sprzyjającej pogodzie, kiedy wreszcie się rozpogodziło udało się rozpalić ognisko i przy pieczonych kiełbaskach pogawędzić o tym i o tamtym.

Reklamy


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*