Oszukano ją „na pracownika banku”. Straciła spore pieniądze

Oszukano ją „na pracownika banku”. Straciła spore pieniądze

Kartuska policja odnotowała wczoraj 2 próby oszustwa. Jedna niestety okazała się skuteczna i 35-latka straciła duże pieniądze, nabierając się na oszustwo „na pracownika banku”. W drugim przypadku mieszkaniec pow. kartuskiego nie dał się zwieść.

Wczoraj kartuscy policjanci odnotowali przypadek oszustwa „na konsultanta banku”, tym razem osoba skontaktowała się telefonicznie z 35-letnią mieszkanką pow. kartuskiego. Fałszywy konsultant poinformował kobietę, że na jej dane zaciągane są kredyty. 35-latka przestraszyła się i wykonała wszystko co nakazał. Kobieta zgodnie z instrukcją wygenerowała przelewy BLIK i straciła 9 tys. zł.

To nie jedyna próba oszustwa. Wczoraj o godzinie 14 do mieszkańca powiatu kartuskiego na telefon stacjonarny zadzwoniła osoba, która poinformowała o wypadku, który spowodowała jego córka. Rzekomo potrąciła ciężarną kobietę na przejściu dla pieszych i by uniknąć aresztu należy przekazać kwotę 80 tysięcy złotych prokuratorowi.

Reklamy

Mężczyzna nie dał się zwieść. Całe ta sytuacja wzbudziła w nim podejrzenie, że może być to oszustwo i się rozłączył. Natychmiast o tej sprawie zawiadomił policję. Dzięki czujności mężczyzna nie został oszukany.

Apelujemy, pracownicy banków nigdy nie będą do Was dzwonić i prosić o podanie haseł ani wymuszać instalacji jakichkolwiek programów czy korzystania z linków. Nawet jeżeli numer przychodzący jest taki sam jak infolinia Waszego banku, rozłączcie się i sami zadzwońcie na numer infolinii.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*