Opinia czytelnika: „Andrzej Pryczkowski miał rację…”

Opinia czytelnika: „Andrzej Pryczkowski miał rację…”

Do redakcji portalu zKaszub.info napisał jeden z czytelników, odnosząc się m. in. do wpisu kartuskiego radnego Andrzeja Pryczkowskiego w mediach społecznościowych, dotyczącego wyniku minionych wyborów parlamentarnych. „Dużo by można pisać o tym, jakie ojkofobiczne pokolenie młodych ignorantów nam wyrosło…” – komentuje czytelnik.

Ze zdziwieniem przyglądam się burzy wywołanej przez lewicowe środowiska ziemi kartuskiej dotyczącej wypowiedzi radnego Rady Miejskiej Kartuzy Andrzeja Pryczkowskiego. Moim zdaniem miał rację radny Pryczkowski pisząc: „Jesteście pierwszym pokoleniem w Polskiej historii po uzyskaniu niepodległości, które samo z własnej woli pozbawiło się głosu nie uczestnicząc w referendum. Nie uczestnicząc w nim pokazaliście, że macie niewolniczą mentalność, pozbawiliście się decydowania i mówienia o sobie w swoim imieniu. Bez jednego wystrzału oddaliście to, o co walczyły pokolenia rodziców, dziadków. Przy okazji zastanówcie się dlaczego wasz wybór tak bardzo podoba się Rosji, Białorusi, a Niemcy wręcz pieją z zachwytu”.

W tym wpisie nie ma dosłownie nic, wielkie nic, co mogłoby obrażać jakiegokolwiek Polaka, bo przecież do Polaków skierowane są te słowa. To bardzo trafne podsumowanie sytuacji w jakiej znalazła się nasza ojczyzna. Nasi przodkowie od wieków walczyli i przelewali krew za naszą wolność, za możliwość mieszkania we własnym kraju i swobodę w posługiwaniu się językiem polskim. Nasi przodkowie oddawali życie za Polskę, toczyli heroiczne boje w bitwach średniowiecznych z Krzyżakami, pod Krosnem Odrzańskim, pod Koronowem, pod Grunwaldem, ginęli w strasznych warunkach w obozach koncentracyjnych, byli okrutnie torturowani, głodzono ich na śmierć, palono ich domostwa, polskie niemowlęta topiono w szambie, a za broń chwytały nawet 10-letnie dzieci, by na barykadach Warszawy czy w oddziałach partyzanckich Kaszub, Lubelszczyzny, Warmii i Mazur, toczyć normalne walki wojenne z uzbrojonymi po uszy oddziałami pancernymi niemieckich i sowieckich bandytów, którzy najechali nasz kraj.

Reklamy

I teraz, dzisiaj, w XXI wieku, bez jednego nawet wystrzału grupa ignorantów przekreśliła cały ten heroiczny dorobek, oddając niepodległość i suwerenność Polski na rzecz Niemiec i międzynarodówki komunistycznej z siedzibą w Brukseli. We wrocławskim Jagodnie znalazła się nawet grupa przyjezdnych ignorantów, która sprzedawała suwerenność Polski do godz. 3 w nocy za …kawałek pizzy. To przerażające jakie spustoszenie w głowach młodych ludzi poczyniła ta antypolska propaganda, sączona z polskojęzycznych, wrogich Polsce mediów.

Obecność kapitału niemieckiego na polskim rynku mediów jest ogromna i co słabsze, gorzej wykształcone jednostki nie są w stanie oddzielić ziarna od plew, poddając się tej antypolskiej manipulacji. Co ciekawe, w takich Niemczech, obecność kapitału zagranicznego w mediach jest znikoma i podlega rygorystycznej kontroli rządowej. Dużo by można pisać o tym, jakie ojkofobiczne pokolenie młodych ignorantów nam wyrosło. Wystarczy powiedzieć, że dobrobyt jaki obecnie zawdzięczają swoim przodkom nie przyszedł sam z siebie i nie jest dany raz na zawsze.

Mają to szczęście, że nie pamiętają w jakiej biedzie wychowywali się ich ojcowie i dziadkowie. Jeszcze w końcu lat 80-tych, przeciętna pensja Polaka wynosiła w przeliczeniu 20 dolarów amerykańskich. Dyrektorzy, ubecy, dygnitarze zarabiali nawet 30 i więcej dolarów amerykańskich miesięcznie. Obecna zmanipulowana młodzież nie pamięta też czasów z lat 2007-2015, kiedy ich rodzice zarabiali po 5 zł/h, kiedy miliony dzieci szły do szkoły głodne, kiedy ludzie robili zakupy na zeszyt, a wszystkie ważniejsze przedsiębiorstwa państwowe wyprzedawano za bezcen zagranicznym cwaniakom.

Ludzie błagali o pracę, choćby na warunkach śmieciowych, za grosze. Bezrobocie wynosiło 14,4 proc. Zyski Orlenu w ciągu ośmiu lat rządów Platformy Obywatelskiej, w latach 2007-2015, wyniosły 2,9 mld zł, tymczasem tylko w drugim kwartale 2023 roku grupa Orlen zanotowała zysk wynoszący 4,5 mld zł. Luka VAT-owska, czyli kradzież naszych państwowych pieniędzy przez różnego rodzaju gangi gospodarcze, wyniosła w latach 2007-2025 260 mld zł. Tyle ukradli złodzieje z polskiego budżetu w czasach rządów Donalda Tuska. To były „złote czasy” rządów namiestnika niemieckiego Donalda Tuska, którego partia KLD została zbudowana za niemieckie pieniądze, pochodzące z CDU, a którego legendarni działacze „Solidarności” Krzysztof Wyszkowski i Andrzej Gwiazda nazywają wprost zawodowym oszustem i niemieckim agentem.

Na koniec, niech ci wszyscy oburzeni słowami radnego Pryczkowskiego przypomną sobie, jakimi inwektywami obrażają patriotycznych Polaków ci wszyscy zwolennicy Donalda Tuska. Niech przypomną sobie słowa o pisowskiej szarańczy, demolowanie kościołów, przerywanie mszy świętych, obrażanie katolików, napady i pobicia księży katolickich. Niech przypomną sobie te przepełnione „miłością” słowa na k. i ch. pod adresem polskiego wojska i służb granicznych, wypowiadane przez lewicowych celebrytów. Niech przypomną sobie żenujące żarty z katastrofy smoleńskiej, sikania na znicze i układanie krzyży z puszek po piwie przed pałacem prezydenckim.

Niech przypomną sobie słynne: „Wyp*******j psie” niejakiej Marty Lempart. Niech przypomną sobie słowa posłanki Gajewskiej pokazującej gestem poderżnięcie gardła zwolennikom PiS. I tak można by przypominać jeszcze wiele godzin. A słynne ***** *** jest zapewne zwieńczeniem możliwości ich intelektu i przejawem miłości oraz tolerancji. Wtedy jakoś nie słychać było oburzenia tych wszystkich świętoszków, co to teraz nagle poczuli się dotknięci.

 

Z poważaniem

Artur Marszałek

Zobacz również: Nasz punkt widzenia: Powyborcza rzeczywistość – lepsza czy gorsza Polska?

2 komentarze

 1. Ten tekst stanowi doskonałe wytłumaczenie dlaczego pis przegrał.
  Oni po prostu zaczęli wierzyć we własną propagandę.

 2. No to teraz kilka pytań do autora tych mądrości:
  1. Co powiesz na to? Wyraz patriotyzmu?
  https://wiesci24.pl/2018/11/08/lista-100-afer-pis-solidarnej-polski-oraz-polski-razem-oto-obraz-dwoch-rzadow/

  2. „W tym wpisie nie ma dosłownie nic, wielkie nic, co mogłoby obrażać jakiegokolwiek Polaka, bo przecież do Polaków skierowane są te słowa.”
  Czyli rozumiem, że odmawiasz polskości jedenastu milionom ludzi, którzy głosowali na opozycję?

  3.”a za broń chwytały nawet 10-letnie dzieci, by na barykadach Warszawy”
  Jak to jest, że żyjący jeszcze powstańcy nie popierają PiSu?

  4. „grupa ignorantów przekreśliła cały ten heroiczny dorobek, oddając niepodległość i suwerenność Polski”
  Czy rządy PiSu utożsamiasz z niepodległością? Czy w 2015 nie byliśmy niepodlegli? A jednak pozwolono na uczciwe wybory?

  5.”sprzedawała suwerenność Polski do godz. 3 w nocy za …kawałek pizzy”
  Naprawdę uważasz, że sprzedali się za pizzę? Czy gdyby stali głodni, to głosowaliby na PiS?

  6.”Dużo by można pisać o tym, jakie ojkofobiczne pokolenie młodych ignorantów nam wyrosło.”
  No to pisz. Chętnie poczytam. Tylko dorzuć jakieś dowody.
  A propo, jak to możliwe, że to pokolenie wyrosło w zaledwie 3 lata po wyborach prezydenckich. Czy dopuszczasz możliwość, że to jednak wy zawiedliście ich oczekiwania.

  7. „Mają to szczęście, że nie pamiętają w jakiej biedzie wychowywali się ich ojcowie i dziadkowie”
  Za to starsi pamiętają. I tak się jakoś złożyło, że nawet w grupie emerytów poparcie dla PiS spadło.

  8. „wszystkie ważniejsze przedsiębiorstwa państwowe wyprzedawano za bezcen zagranicznym cwaniakom”
  Opowiedz proszę o aferze srebrnej.

  9.”Bezrobocie wynosiło 14,4 proc.”
  Bezrobocie od tamtego czasu spadło też w całej Europie i USA. To też zasługa PiSu?

  10. „Zyski Orlenu w ciągu ośmiu lat rządów Platformy Obywatelskiej….”
  Ropa za PO 100 dolarów za baryłkę, benzyna 5 zł/litr. Ropa za PiS 80 dolarów, benzyna 6,50. Tyle w temacie.

  11. „Luka VAT-owska, czyli kradzież naszych państwowych pieniędzy przez różnego rodzaju gangi gospodarcze”
  No to wymień członków tych gangów, których PiS złapał i skazał.

  12. „Krzysztof Wyszkowski i Andrzej Gwiazda nazywają wprost zawodowym oszustem i niemieckim agentem.”
  To ten Wyszkowski, który zrównywał uczestniczki Powstania Warszawskiego ze zbrodniarzem Dilewangerem?

  13. „jakimi inwektywami obrażają patriotycznych Polaków”
  Nie. Nie Polaków, tylko Pisowców, którzy wcześniej nazywali ich szmatami, volskdeutchami, lemingami itp…

  14. „przejawem miłości oraz tolerancji”
  Tu przejaw tolerancji z drugiej strony:
  https://www.youtube.com/watch?v=UtDgWgoVvsA
  https://www.youtube.com/watch?v=_3AlpuL6Trs&pp=ygULd3lib3JjeSBwaXM%3D

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*