Noc Restauracji w Gdańsku już po raz piąty

Noc Restauracji w Gdańsku odbędzie się już po raz piąty. Zaplanowana została na piątek, 20 maja. Do stołów zapraszają restauracje autorskie. Tematem przewodnim Nocy Restauracji w Gdańsku w tym roku są „Zioła i przyprawy Świata”.

Fot.: Czarny Kos via facebook.com

Dania serwowane w piątkową noc bogate będą w smaki i aromaty. – Morze inspiracji pozwala na tworzenie kreacji kuchni świata lub zaprezentowanie nieodkrytych zapachów i smaków – od pieprzu, przez kolendrę i rozmaryn, po szafran, czarnuszkę czy kozieradkę – zapewniają organizatorzy.

Zobacz też: Garnison Danzig: zmiana warty pod Wieżą Więzienną [ZDJĘCIA]

Restauracje, biorące udział w przedsięwzięciu,  będą otwarte w godzinach 18:00 – 2:00 lub do ostatniego gościa. W każdej z nich będzie można obejrzeć pokaz gotowania na żywo. W menu, składającym się maksymalnie z 9 pozycji, znajdą się specjalnie przygotowane na Noc Restauracji dania. 
Organizatorzy Nocy Restauracji w Gdańsku przewidzieli konkursy dla restauracji oraz uczestników imprezy. Wśród 14 restauracji, uczestniczących w projekcie, są między innymi  kaszubski Czarny Kos spod Żukowa, a także Pałac Kościeszy, Dom Sushi, Żabusia i inne.

Skomentuj: Noc Restauracji w Gdańsku już po raz piąty

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*