Nikodem Biegus na MŚ w Dublinie [ZDJĘCIA]

Nikodem Biegus na MŚ w Dublinie [ZDJĘCIA]

Nikodem Biegus, reprezentant PCNP Rebelia Kartuzy, walczył na Mistrzostwach Świata Juniorów i Kadetów w kickboxingu – Dublin 2016, Młody zawodnik

bigos-3

Zdjęcie 4 z 4

Fot.: Rebelia Kartuzy

Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów w kickboxingu w Dublinie. W kategorii wagowej, w której starował Nikodem Biegus z kartuskiej Rebelii, starowało 16 zawodników.  

Zobacz też:  Gokken Chwaszczyno: Sara Elwart wywalczyła złoto w Chorwacji

W pierwszej walce zawodnik z Kartuz wygrał wysoko na punkty z reprezentantem Estonii Nikite Antonova. w 1/4 stanął naprzeciwko węgierskiego fightera Adama Bolfana. Pierwsza runda minęła spokojnie i zakończyła się remisem. Druga była również n ie przyniosła rozstrzygnięcia. W trzeciej okazało się, że lepszym zawodnikiem jest Węgier. 

Reklamy

Irlandzkie mistrzostwa były pierwszą tego rodzaju imprezą, w których uczestniczył Marcin Biegus. Młodego zawodnika zjadły nerwy.-  W bezpośrednie przygotowanie startowe weszliśmy na początku wakacji, trenując dwa razy dziennie- mówi trener kartuskich wojowników. – 

Zawodnik był bardzo dobrze przygotowany fizycznie … zabrakło trochę szczęścia – mówi Patryk Zaborowski, trener Rebelii. – Zabrakło trochę szczęścia i chłodnej głowy… Jak wiadomo w Kickboxingu, jedna przegrana walka kończy rywalizację, szkoda ze w walce o strefę medalową. Nikodem Bigus kończy turniej na lokacie 5-8, co i tak jest wielkim sukcesem tego  młodego zawodnika.

Skomentuj: Nikodem Biegus na MŚ w Dublinie [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*