Niemieccy przyjaciele odwiedzili „stolicę Kaszub” z darami

Niemieccy przyjaciele odwiedzili „stolicę Kaszub” z darami

W dniach 5 – 8 listopada, jak co roku, gościliśmy w Kartuzach delegację z miasta partnerskiego Duderstadt. Niemieccy przyjaciele tradycyjnie przywieźli z sobą dary, które zostaną rozdysponowane wśród podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, oraz instytucji takich jak: Szpital Rehabilitacyjny w Dzierżążnie, Dom Dziecka, Hospicjum w Kartuzach.

Delegacja z Duderstadt od wielu lat odwiedza jesienią „stolicę Kaszub”, przywożąc cenne dary dla różnych instytucji, pomagających drugiemu człowiekowi. Od 5 do 8 listopada w Kartuzach gościli Udo Unzeitig, Gerhard Muller, Joachim Stockfisch oraz Helmut Reinecke. Zebranie i przekazanie darów było możliwe, dzięki zaangażowaniu wielu osób o wielkich sercach oraz firmy Otto Bock.

We wtorek, ortezy wielonarządowe, wózki inwalidzkie i materace trafiły do szpitala w Dzierżążnie.

Reklamy

-Płynące z serca dary najwspanialszym świadectwem silnych więzi pomiędzy Kartuzami i Duderstadt. Szczególna zasługa w tym dziele przypada członkom Koła Przyjaźni Niemiecko-Polskiej w Duderstadt oraz Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Niemieckiej w Kartuzach na czele z Romanem Tuszyńskim. W imieniu osób oraz instytucji obdarowanych, pragnę bardzo serdecznie podziękować za okazaną pomoc i zaangażowanie – podkreśla Mieczysław Grzegorz Gołuński, burmistrz Kartuz.

Urząd Miejski w Kartuzach (Oprac. Andrzej Baranowski)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*