Myślała że pomaga córce. Przelała oszustowi okrągłą sumę

Myślała że pomaga córce. Przelała oszustowi okrągłą sumę

W sobotę kartuscy policjanci otrzymali zgłoszenie od 62-letniej kobiety, która przesłała oszustowi 3999 złotych myśląc, że pomaga córce. Pieniądze rzekomo miałby być przeznaczone… na zakup nowego telefonu.

Złodzieje XXI wieku wykorzystują współczesne sposoby, okradają nas nie wychodząc nawet z domu bo za pośrednictwem komputera, internetu czy telefonu. Oszuści nie próżnują i wciąż wymyślają nowe sposoby, aby wyłudzić od nas jak najwięcej pieniędzy.

Niestety, pomimo wielu apeli o zachowanie ostrożności, kartuscy policjanci odnotowują nowe przypadki oszustw. W minioną sobotę kartuscy policjanci otrzymali zgłoszenie od 62-letniej kobiety, z którą za pomocą komunikatora skontaktowała się osoba podszywająca się pod jej córkę.

Reklamy

Oszust wysłał 62-latce wiadomość, że potrzebuje pieniędzy na zakup nowego telefonu, gdyż poprzedni został zepsuty. Kobieta uwierzyła oszustowi i ostatecznie przesłała mu 3999 złotych.

Policjanci apelują i przypominają by nie ufać bezgranicznie osobom, które do nas dzwonią bądź piszą podając się za członka rodziny.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*