„Mój dom. Moja Polska”- rozstrzygnięcie powiatowego konkursu fotograficznego [ZDJĘCIA]

„Mój dom. Moja Polska”- rozstrzygnięcie powiatowego konkursu fotograficznego [ZDJĘCIA]

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mieli okazję poszerzyć wartości patriotyczne za pomocą fotografii. Podczas rozstrzygnięcia Powiatowego Konkursu zostały nagrodzone najbardziej tematyczne zdjęcia. Całość tego wydarzenia miała miejsce w ZST w Kartuzach.

[Not a valid template]

W Zespole Szkół Technicznych w Kartuzach odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Zabawa z Fotografią”. Tematem konkursu tego roku było: „Mój dom. Moja Polska”.Jest to IV edycja wydarzenia, które z roku na rok przyciąga coraz większe grono fascynatów fotografii. Za całą organizacją stała nauczyciela języka polskiego w ZST w Kartuzach, Martyna Badowicz. Rolę jurora, trzeci raz z rzędu pełnił Adam Dereszkiewicz, Prezes Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Zdjęcia miały przedstawiać różne oblicza naszego kraju (np. krajobraz, architektura), które młody artysta uważa za bliskie, ważne dla niego bądź wszystkich Polaków. W rezultacie uczniowie nadesłali prace, w których kreatywnie okazali piękno Polskich krajobrazów oraz architektury. Cały konkurs miał na celu szerzenie wartości patriotycznych, uwrażliwianie na piękno ojczyzny, rozwijanie i pobudzanie zamiłowania do fotografii. Zdjęcia musiały zostać wydrukowane w formacie A4, na papierze fotograficznym. Technika wykonania pracy była dowolna.  

Reklamy

CZYTAJ TEŻ: „Pomagam, bo lubię”- konkurs fotograficzny

O dziwo w tym roku prace są zaskakująco dobre, pomimo tego, że uczniowie mieli mniej czasu na przygotowanie się. Wydaje mi się, że z roku na rok ten poziom prac wzrasta co mnie niezwykle cieszy. Celem konkursu jeżeli chodzi o tę edycję, jest przede wszystkim propagowanie polskości, tradycji, tego co związane jest z naszym regionem. No i oczywiście rozpowszechnianie idei fotografii i zainteresowań sztuką – mówiła Martyna Badowicz, organizatorka konkursu.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, książki, a ich dzieła zostały zaprezentowane na wystawie. Nagrody zostały wręczone przez Prezesa Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego Adama Dereszkiewicza, organizatorkę Martynę Badowicz oraz Dyrektor ZST w Kartuzach Alicję Bieńczyk. W uroczystości wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Kartuzach. Podczas rozstrzygnięcia konkursu obecni otrzymali cenne rady od Prezesa Adama Dereszkiewicza na temat sztuki jaką jest fotografia, a na koniec, tuż po rozdaniu nagród wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie ze zwycięzcami.  

Wyniki konkursu: 

I miejsce – Marek Lehmann – ZST w Kartuzach
II miejsce – Klaudia Czerwionka – ZST w Kartuzach
III miejsce – Tomasz Hinc – ZST w Kartuzach
wyróżnienie – Klaudia Baranowska – ZSZiO w Kartuzach
wyróżnienie – Khrystyna Fetisova – ZSZiO w Kartuzach
wyróżnienie – Remigiusz Belgrau – ZST w Kartuzach

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*