Modernizacja oświetlenia w Żukowie, Somoninie i Chmielnie za 1 mln 150 tys. zł

Modernizacja oświetlenia w Żukowie, Somoninie i Chmielnie kosztować będzie ponad 1 mln 150 tys. zł. 85 procent tej kwoty gminy otrzymają z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego.

podpisanie umowy (1)

Obraz 1 z 3

Fot.: fot. Beata Bujnowska-Kowalska

Umowę na dofinansowanie modernizacji oświetlenia w gminach Żukowo, Chmielno i Somonino w środę, 1 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku w imieniu trzech beneficjentów podpisał burmistrz Wojciech Kankowski

Zobacz też:  Remiza w Chwaszczynie do rozbudowy. Umowa podpisana! [ZDJĘCIA]

Modernizacja oświetlenia w Żukowie, Somoninie i Chmielnie:  1 150 910,42 zł

Modernizacja systemu oświetlenia na terenie gmin Żukowo, Chmielno i Somonino zostanie przeprowadzona z zastosowaniem energooszczędnych opraw ledowych i nowoczesnego systemu sterowania.  Projekt ma zostać zrealizowany do końca czerwca 2018 r.  

„Modernizacja – jak napisano w uzasadnieniu przyznania dotacji – wpłynie korzystnie na poprawę parametrów infrastruktury oświetleniowej, przyczyni się do redukcji kosztów związanych z jej funkcjonowaniem, wpłynie korzystnie na ograniczenie zanieczyszczeń powietrza (m.in. redukcję emisji CO2) i przyczyni się do promocji zrównoważonego rozwoju. W ramach projektu zmodernizowanych zostanie 647 sztuk punktów świetlnych, co spowoduje spadek emisji gazów cieplarnianych o 195,00 ton równoważnika CO2.”

1 marca br. podpisanych zostało w sumie  18 umów o dofinansowanie projektów dotyczących modernizacji oświetlenia na Pomorzu, finansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020. 

Ich ogólna wartość wyniosła 88 870 334,99 zł, a łączna  kwota dofinansowania z Europejskiego Fundusu Rozwoju Regionalnego – 71 091 801,29 zł. Modernizacja obejmie 29 865 szt. punktów świetlnych.  Oświetlenie wymienione zostanie m.in.  w Czersku, Człuchowie, Gdańsku, Kościerzynie, Luzinie, Miastku, Słupsku, Sopocie, Starogardzie Gdańskim i Sztumie.

Szacuje się, że roczny spadek emisji gazów cieplarnianych wyniesie ponad 7 tys. ton.

 

Skomentuj: Modernizacja oświetlenia w Żukowie, Somoninie i Chmielnie za 1 mln 150 tys. zł 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*