Modernizacja budynku Urzędu Gminy już na półmetku

Modernizacja budynku Urzędu Gminy już na półmetku

Prace związane z kompleksową modernizacją budynku Urzędu Gminy przebiegają zgodnie z planem – za nami około 50% realizacji zadania. Koszt inwestycji to około 2 mln zł.

Przypominamy, że znacznej zmianie ulegnie przede wszystkim parter budynku – najważniejszym elementem zadania będzie utworzenie nowoczesnego punktu obsługi Mieszkańców, w tym stanowisk Ewidencji ludności czy Dowodów osobistych. Całkowicie zmieni się również hol i wejście do budynku.

Na tym jednak nie koniec zmian. Prawdziwą metamorfozę przedzie sala konferencyjna – miejsce nie tylko sesji Rady Miejskiej, ale też spotkań i szkoleń. W budynku nie zabranie również udogodnień dla osób niepełnosprawnych, w tym windy. Powstanie też pomieszczenie na potrzeby organizacji pozarządowych.

– Podniesienie jakości obsługi Mieszkańców było dla nas największą motywacją do rozpoczęcia tego zadania – mówi Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski. – Nieużywane już pomieszczenia po remizie OSP odpowiednio zmodernizowane doskonale się ku temu przysłużą. Korzystając z okazji chcieliśmy również jeszcze lepiej przystosować budynek dla osób niepełnosprawnych, a salę konferencyjną unowocześnić głównie z myślą o sesjach Rady Miejskiej.

Przypominamy, że na czas remontu niektóre zespoły/stanowiska zmieniły swoją lokalizację. Zespoły ds. Ewidencji ludności i Dowodów osobistych znajdziemy wchodząc do głównego budynku UG od strony urzędowego parkingu. Zespół ds. Promocji Gminy znajduje się w budynku Urzędu Gminy przy ul. Gdańskiej 48.

Prace budowlane wykonuje firma Usługi Remontowo-Budowlane Wojciech Cyrzan z miejscowości Udorpie. Termin ich zakończenia przewidziany jest na listopad tego roku.

Reklamy


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*