Młodzież szkoły „Na Wzgórzu” uczy dzieci

Wzgórze uczy dzieci – pod takim hasłem, w tym roku, przeprowadzono zajęcia warsztatowe. Uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych zaproponowano tematy: 
„A to pieniądz właśnie”, „Internet nasze życie codzienne. Stop! Zagrożenia”, „Psychologia kolorów” oraz „Z ekologią za pan brat”.

Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez młodzież ZSZiO przy wsparciu nauczycieli. Dzięki tej akcji, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych zyskali lub poszerzyli swoją wiedzę, a młodzież ZSZiO miała możliwość kształtowania komunikacji, umiejętności interpersonalnych i społecznych oraz inteligencji emocjonalnej, a także pracy w zespole, kreatywności – kompetencji, coraz częściej poszukiwanych i wymaganych na rynku pracy. Wspólna praca i zabawa dała satysfakcję młodzieży, która odkryła w sobie spore możliwości:

– Dzieci były bardzo zainteresowane warsztatami, słuchały, zadawały pytania a quiz podsumowujący potwierdził, że sporo wiedzy z zajęć wyniosły. Takie zajęcia z chęcią poprowadzę w przyszłym roku, fajnie, że mogę podzielić się wiedzą, że przekazuję informacje przystępnie, bo dzieci są zainteresowane, to daje chęci do dalszych działań w tym kierunku – mówił uczeń Paweł.

– Starałyśmy się przygotować zajęcia solidnie. Nasze warsztaty zawierały trochę teorii, jednak przede wszystkim były to zajęcia praktyczne i zabawa kolorami. Wykorzystałyśmy przykłady z życia codziennego, bawiłyśmy się słówkami angielskimi i sygnalizacją świetlną. Dzieci wychodziły z zajęć z uśmiechem na twarzy, mamy nadzieje iż nasza współpraca
z dziećmi się nie zakończy – opowiadały uczennice  z II TOR.

– Warsztaty były dla nas nowym i ciekawym doświadczeniem. Z uczniów zmieniłyśmy się w nauczycieli. Musieliśmy wykazać się wiedzą ale także uwagą, kreatywnością i szybko reagować na różne sytuacje, np. nagły płacz. Pomimo wysiłku, warto było! Naprawdę fajna sprawa! – dodaje Klaudia z I LO d.

Z zajęć skorzystało około trzystu uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Od ubiegłego roku szkoła współpracuje również z Muzeum Kaszubskim w Kartuzach. Młodzież szkoli się na przewodników i w ramach wolontariatu oprowadza dzieci i młodzież.

Koordynatorami projektu są: J. Kluge, M. Meisner – Kwiatkowska, J. Stankowska i J. Wieczorek.

Zajęcia prowadzili uczniowie z klasy: II TOR Julia Szweda, Julia Steinka oraz Paulina i Alicja Butowskie; II TI Seweryn Formela, Paweł Głowienka, Adrian Kuberna  i Tomasz Bulczak; II TE Monika Kitowska, Martyna Tusk i Klaudia Domarus;  I LO d Agata Rompa, Klaudia Jeszka, Agata Goitowska, Emilia Markowska, Agata Żak, Klaudia Płotka, Karolina Pele, Zuzanna Syldatk, Aleksandra Wenta, Martyna Fierka oraz Karolina Młyńska z I LO c.

Przewodnikami po Muzeum Kaszubskim byli: Patrycja Leyk, Karolina Naczk i Artur Dampc z kl. II TOR; Zuzanna Klawikowska, Sandra Roszkowska i Joanna Czapp z kl. I TOR; Oliwia Młyńska, Patrycja Marszałkowska i Dominik Miotk z kl. I LO c.

30849192_2099789793574845_1438374922_o

30849192_2099789793574845_1438374922_o

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*