Trefl Kiełpino zwycięzcą tegorocznych Mistrzostw na Orliku

Mistrzostwa na Orliku na przestrzeni lat wypracował sobie świetną renomę. Mimo zaciętej rywalizacji, ubiegłorocznemu mistrzowi – Iwomar – nie udało się obronić tytułu. Tegorocznym zwycięzcą został Trefl Kiełpino.

Mistrzostwa na Orliku 2018

Bardzo szybko chęć uczestnictwa w tegorocznych Mistrzostwach na Orliku zadeklarowało wiele zespołów, co świadczy o popularności tych rozgrywek. W tym roku dodatkowo obecny był również akcent charytatywny – w czasie turnieju miała miejsce zbiórka dla Kuby z Bytowa. W sumie zebrano ponad 150 kg plastikowych nakrętek, kilka telefonów i płyt CD. Nie tylko mieszkańcy gminy Sierakowice zaangażowali się w pomoc Kubie – w akcji wzieły udział osoby z całego powiatu. 

Mistrzostwa na Orliku 2018 – Iwomar nie obronił tytułu

Turniej od samego  początku stał na wysokim poziomie. Do półfinałów awansowały zespoły Trefl Kiełpino, Magmar Kartuzy, Iwomar oraz Ajaks Kamienica. Drużynie z Kiełpina udało się pewnie wygrać z Ajaksem Kamienica. Do wyłonienia drugiego finalisty niezbędne były jednak rzuty karne, w których Iwomar okazał się lepszy. W meczu o 3 lokatę w podstawowym czasie nie został wyłoniony zwycięzca. Jednak w rzutach karnych Magmar Kartuzy wytrzymał presję i wygrał w dodatkowej serii z Ajaksem.

Mistrzostwa na Orliku 2018

W finale spotkały się bardzo mocne drużyny: Iwomar oraz Trefl Kiełpino. Po przejęciu prowadzenia przez zespół z Kiełpina, wydawało się, że nie da sobie go odebrać. Jednak w końcówce spotkania, po rykoszecie, wynik został wyrównany. W rzutach karnych potrzebne były dodatkowe strzały. Niestety zawodnik Iwomar nie wykorzystał szansy a jego strzał pewnie został obroniony przez bramkarza przeciwników.W ten sposób Trefl Kiełpino został tegorocznym zwycięzcą Mistrzostw na Orliku.

Wręczenia nagród dokonali przybyli goście wraz z Kubą, dla którego w czasie turnieju, prowadzona była zbiórka.

I miejsce – Trefl Kiełpino
II miejsce – Iwomar
III miejsce – Magmar Kartuzy

Król strzelców – Dominik N. (Ajaks Kamienica)
Najlepszy bramkarz – Tomasz P. (Iwomar)
Puchar fair play – Gosz Dach

01-072018_Mistrzostwa_na_Orliku_2018 (4)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*