Mina z dna Martwej Wisły

Mina z dna Martwej Wisły usunięta [AKTUALIZACJA]

Akcja usuwania miny z dna Martwej Wisły rozpoczęła się w niedzielę, 24 stycznia o godz. 8. Niewybuchem z czasów II wojny światowej zajmują się saperzy.

Fot.: ferhat66/CC0 Public Domain, pixabay.com
Ruch w strefie zagrożenia został wstrzymany.  Strefy obejmującej część Nowego Portu i Westerplatte pilnuje policja i straż miejska.

Zobacz też: Saperzy wydobędą niewybuch z dna Martwej Wisły. Nowy Port i Westerplatte będą zamknięte!

Ruch w strefie zagrożenia został wstrzymany.  na dnie Martwej Wisły, na wysokości Twierdzy Wisłoujście. Zostanie ona dzisiaj uniesiona z dna rzeki i przeholowana do Zatoki Gdańskiej – ok. 7 km od linii brzegowej. Jutro zaś saperzy niewybuch zneutralizują.

Reklamy

AKTUALIZACJA

Mina podniesiona została już z dna Martwej Wisły.  Holowana jest na wody Zatoki Gdańskiej. Ruch w Nowym Porcie i na Westerplatte został przywrócony. 

– Założone zostaną ładunki wypalające, które mają zniszczyć wypełniający minę heksanit. Dopiero potem saperzy wysadzą resztki miny. Nie będzie to jednak duża eksplozja – wyjaśnia Andrzej Aleksandrowicz z Urzędu Morskiego w Gdyni.

Nadal obowiązuje zakaz kąpieli w Zatoce Gdańskiej. Dopiero w poniedziałek, 25 stycznia – po neutralizacji miny przez saperów – zakaz ten zostanie zniesiony.

Skomentuj: Mina z dna Martwej Wisły usunięta [AKTUALIZACJA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*