Mieszkańcy Banina

Mieszkańcy Banina mistrzami świata!

Mieszkańcy Banina mistrzami świata! Kinga Marszałkowska i Przemek Kvapil – absolwenci banińskiej podstawówki, razem z drużyną z Ośrodka Twórczej Psychoedukacji DAMB z Gdańska zdobyli na Światowych Finałach Odysei Umysłu w USA Mistrzostwo Świata oraz prestiżową nagrodę Ranatra Fusca za niezwykłą kreatywność.

mieszkancy_banina

Zdjęcie 1 z 1

Fot.: mat. prasowy

Drużyna złożona  między innymi z zawodników z Banina startowała w kategorii wiekowej obejmującej uczestników od 6 klasy szkoły podstawowej do 2 klasy gimnazjum. Zadanie, którym było nadać nowe życie rzeczom  realizować rozpoczęła w październiku 2015 roku.  

Zobacz też: KGW Chwaszczyno: „Kaszubki” wystąpiły w Pałacu Prezydenckim [ZDJĘCIA]

Młodzi ludzie zbudowali z odpadów i zużytych części pojazd napędzany silnikami od wycieraczek, przewożący dwóch członków drużyny i wykonujący różne zadania. Sami napisali scenariusz, stworzyli kostiumy i scenografię. 

Reklamy

Odyseja Umysłu to międzynarodowy projekt realizowany w formie konkursu. Startujący w nim młodzi ludzie muszą się wykazać kreatywnym myśleniem, umiejętnościami współpracy w grupie, aktywnym poszukiwaniem wiedzy oraz twórczym rozwiązywaniem problemów.

Drużyna liczy siedem osób. Wybiera zadanie, na wykonanie którego ma kilka miesięcy. Efekty swojej pracy przedstawia w formie 8-minutowej inscenizacji. Wykonuje też tzw. zadanie spontaniczne, którego treści nie zna do ostatniej chwili, a na rozwiązanie ma kilka minut.

W tym roku drużyny z Polski zdobyły najwięcej nagród w historii swoich występów w Odysei Umysłu – 9 medali (4 złote, 3 srebrne, 2 brązowe) oraz 2 nagrody Ranatra Fusca.

Skomentuj: Mieszkańcy Banina mistrzami świata! 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*