Marszałek Struk uhonorował olimpijczyków

Marszałek Struk uhonorował olimpijczyków [ZDJĘCIA]

Marszałek Mieczysław Struk i przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego Jan Kleinszmidt podczas dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego uhonorowali medalistów olimpijskich – sportowców z Pomorza, którzy reprezentowali Polskę podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Rio De Janeiro.

IMG_0076

Zdjęcie 1 z 2

Fot.: UMWP

Wyróżnieni medalem Marszałka Województwa Pomorskiego z wygrawerowaną sentencją „De nihilo nihil fit” („Nic nie powstaje z niczego”) oraz nagrodą pieniężną w wysokości 5 tys. zł zostali: Oktawia Nowacka, Natalia Partyka i Daniel Pek (z powodu choroby nie mógł przybyć na dzisiejszą sesję). 

Zobacz też: Kaszuby Biegają 2017: terminarz

Oktawia Nowacka (ur. 2 stycznia 1991 w Starogardzie Gdańskim) – polska pięcioboistka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich (2016), zdobywczyni Pucharu Świata, medalistka mistrzostw Europy i mistrzostw Polski. Starszy szeregowy Wojska Polskiego.

Natalia Dorota Partyka (ur. 27 lipca 1989 w Gdańsku) polska tenisistka stołowa. Czterokrotna mistrzyni paraolimpijska z Aten (2004), Pekinu (2008), Londynu (2012) i Rio de Janeiro (2016). Trzykrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich: w Pekinie (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). Reprezentantka kadry narodowej seniorek.

Reklamy

Pomimo swej niepełnosprawności (urodziła się bez prawego przedramienia) rywalizuje w zawodach z zawodniczkami pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi. Natalia Partyka oraz zawodniczka z RPA Natalie du Toit są jedynymi olimpijkami, które wystąpiły podczas IO w Pekinie 2008 jak i Paraolimpiady 2008.

Daniel Pek (ur. 28 listopada 1991 w Kościerzynie) – polski niepełnosprawny lekkoatleta, specjalizujący się w biegach średniodystanowych. Wicemistrz paraolimpijski z Londynu i Rio de Janeiro, halowy mistrz świata. Startuje w kategorii niepełnosprawności T20 (sportowcy niepełnosprawni intelektualnie).

Skomentuj: Marszałek Struk uhonorował olimpijczyków [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*