Małkowo. Pod wpływem alkoholu wjechał w ogrodzenie posesji

Małkowo. Pod wpływem alkoholu wjechał w ogrodzenie posesji

Nawet 2 lata pozbawienia wolności mogą grozić 29-letniemu obywatelowi Gruzji, który będąc pod wpływem alkoholu wjechał samochodem w ogrodzenie posesji. Do zdarzenia doszło dziś rano w Małkowie (gm. Żukowo).

Dzisiaj po godzinie 7 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Małkowie (gm. Żukowo). Policjanci, którzy pojechali na miejsce wstępnie ustalili, że 29-letni obywatel Gruzji jadąc volkswagenem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w ogrodzenie posesji.

Mundurowi sprawdzili trzeźwość mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że ma on w swoim organizmie około 1 promila alkoholu. 29-latek został zatrzymany i przewieziony do kartuskiej komendy.

Zobacz również: Kartuzy. Z piskiem opon odjechał, by uciec przed policją, a następnie wjechał w zaparkowane auta

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Policja apeluje o rozsądek na drodze i trzeźwe myślenie. Decydując się na jazdę pod wpływem alkoholu stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*