Lokalnie i globalnie, 10-letnia współpraca szkoły „na Wzgórzu” [ZDJĘCIA]

Lokalnie i globalnie, 10-letnia współpraca szkoły „na Wzgórzu” [ZDJĘCIA]

Od 10 lat w szkole „Na Wzgórzu” realizowane są projekty, które wychodzą poza granice naszego kraju. 12 marca w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach odbyła się konferencja podsumowująca 10 lat współpracy lokalnej i globalnej placówki. W czasie konferencji podpisana została współpraca z firmą „Automiras” i Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu w Gdyni.

IMG_9563

Zdjęcie 1 z 27

12 marca w szkole „Na wzgórzu” odbyła się konferencja ”Współpraca lokalna i globalna podnosząca kompetencje zawodowe uczniów”.  Podczas 10 lat współpracy około 365 uczniów odbyło praktyki zagraniczne. Projekty zrealizowano za łączną kwotę 812.180,04 euro. Młodzież z techników i szkół branżowych w różnych zawodach polepszają swoje kwalifikacji poprzez dwutygodniowe praktyki w krajach obcych, np. Grecja, Anglia, Szwecja, Niemcy, Francja, Malta. W roku 2019 w kwietniu po raz pierwszy odbędzie się staż w Irlandii.

Uczniowie uczestniczący w ostatnich stażach otrzymali podczas wydarzenia Certyfikaty Europass Mobility. Natomiast podczas swojego wystąpienia, dyrektor szkoły Grażyna Maczulis pogratulowała i podziękowała nauczycielom: Magdalenie Fryt za wieloletnie działania w zakresie staży zagranicznych oraz Mirosławowi Szutenbergowi za organizację praktyk i staży lokalnych. 

Reklamy

Dla uczestniczących odbyły się wykłady. Obecni mogli wysłuchać wystąpień: Jacka Zgutczyńskiego o znaczeniu IT w biznesie, Cezarego Tatarczuka, pełnomocnika rektora ds. Wydziału Zarządzania Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni oraz dr Nataszy Kosakowska-Berezeckiej z Zakładu Psychologii Międzykulturowej i Psychologii Rodzaju Uniwersytetu Gdańskiego.

Współpraca kwitnie! Umowy partnerskie podpisane

Podczas spotkania podpisano także umowy partnerskie, z Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu oraz z firmą AutoMiras. 

W ramach współpracy ze szkołą wyższą, uczniów czekają m.in. wyjazdy na specjalne organizowane wykłady na uczelni, ale prelekcje w Kartuzach, bowiem wykładowcy także odwiedzać będą kartuską szkołę. Natomiast w ramach współpracy z firmą AutoMiras na podopiecznych kartuskiego „Wzgórza” organizowane będą staże i praktyki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*