Fot.: youtube.com

Leczenie jaskry nowatorską metodą w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku

Leczenie jaskry nowatorską metodą w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku będzie odbywało się poprzez wszczepienie implantu żelowego XEN. Nowatorska a przy tym mało inwazyjna metoda zostanie zastosowane w środę, 22 lutego 2017 r. na dwóch pacjentach.

Jaskra to choroba społeczna powodująca uszkodzenie nerwu wzrokowego, prowadzące do pogorszenia lub utraty wzroku. Głównym czynnikiem niszczącym nerw wzrokowy jest zbyt duże ciśnienie w gałce ocznej. Zastosowanie w leczeniu jaskry implantu żelowego ułatwia odpływ cieczy wodnistej z oka i zapewnia odpowiednie ciśnienie wewnątrz gałki ocznej.

 Zobacz też:  Pomóż Dawidowi – podaruj 1 % swojego podatku! [ZDJĘCIA]

Leczenie jaskry w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku

– Na świecie to nowa technika operacyjna, pierwszy taki zabieg w USA został przeprowadzony 9 lutego tego roku – mówi dr Witold Kokot, ordynator Oddziału Okulistycznego w Szpitalu św. Wojciecha. – W Europie już kilka takich operacji było, w Polsce jesteśmy prekursorami metody podania chorym na jaskrę implantu żelowego XEN – dodaje lekarz.

Reklamy

Nie wszystkim pacjentom z jaskrą można pomóc, wszczepiając implant. Z tej metody mogą skorzystać jedynie chorzy z jaskrą z tzw. otwartym kątem przesączania.

 

Zabiegi wszczepiania implantu żelowego XEN w szpitalu należącym do spółki Copernicus Podmiot Leczniczy są dla pacjentów bezpłatne, wykonywane w ramach umowy z NFZ.

Skomentuj: Leczenie jaskry nowatorską metodą w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*