fot. SP 2 Kartuzy

Koncert Dzieci Dzieciom odbył się już po raz siedemnasty [ZDJĘCIA]

Święta Bożego Narodzenia i atmosfera, jaka im towarzyszy są bardzo magiczne. To czas pełen radości i przepełniony troską o drugiego człowieka, „…bo najważniejsze są świąteczne marzenia”. Takie hasło przyświecało XVII koncertowi charytatywnemu „Dzieci Dzieciom”, który odbył się 8 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach.

01

Zdjęcie 1 z 20

fot. SP2 Kartuzy

 Jest to wielkie dzieło rodziców i całej społeczności szkolnej. Wielkie dzieło niesienia pomocy otworzył dyrektor szkoły p. Piotr Kloczkowski, który powitał tych, którzy przybyli i przypomniał o celach, jakie przyświecają tej imprezie, a mianowicie pomoc tym, którzy mają znacznie mniejsze możliwości finansowe oraz pensjonariuszom z Domu Pomocy Społecznej w Kobysewie. Został odczytany również list od Rzecznika Praw Dziecka, który osobiście nie mógł przybyć, a chcąc dorzucić cegiełkę do tak szlachetnego celu, przeznaczył na licytację pióro oraz książki J. Korczaka.

Zobacz też: Igrzyska Dzieci: tenisowy sukces uczniów SP nr 2 w Kartuzach w wojewódzkim finale [ZDJĘCIA]

Przygotowania do uroczystości trwały od października. Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali występy, wykonali stroiki, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, które zostały przeznaczone na świąteczny kiermasz. Rodzice chętnie włączyli się w organizację koncertu. Przekazali, między innymi świąteczne upominki na licytację i kiermasz, ciasta do szkolnej kawiarenki. Mali artyści, bo tak można nazwać uczniów, zaprezentowali utwory związane z magicznym czasem Świąt Bożego Narodzenia. Serca licznie zgromadzonej publiczności szczególnie podbili uczniowie najmłodsi. Publiczność była zachwycona i oczarowana wysokim poziomem artystycznym dzieci.

Reklamy

 

REKLAMA


 

Uczestnicy koncertu, począwszy od tych najmłodszych, mieli świadomość na jaki cel zbierane są pieniądze z przeprowadzonych licytacji oraz świątecznych stoisk, i tym bardziej ich zaangażowanie było większe.

W okresie świąt Bożego Narodzenia w domach wielu rodzin zagości uśmiech i radość z otrzymanych paczek ufundowanych z dochodu, jaki uzyskano z koncertu. Należy nadmienić, że zaproszeni goście oraz rodzice, chętnie brali udział w licytacji. Koncert, to także okazja do przyjścia całą rodziną do szkoły, aby popatrzeć na pracę dzieci, usiąść przy kawie czy herbacie w szkolnej kawiarence i oddać się „świątecznym marzeniom”.

W imieniu dyrekcji szkoły, Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców, składamy serdeczne podziękowania dzieciom za ich wspaniałe występy, rodzicom za pomoc w przygotowaniu imprezy oraz sponsorom. Szczególne podziękowania składamy p. burmistrzowi Mieczysławowi Gołuńskiemu, za możliwość skorzystania z profesjonalnej sceny.

Dzieci, rodzice i nauczyciele są przekonani o czynieniu dobra i to udowadniają. Wiedzą, że „Dla serc szlachetnych największą rozkoszą, gdy drugim radość w niedoli przynoszą”. Marzenia się spełniają, a zwłaszcza te świąteczne!

Skomentuj: Koncert Dzieci Dzieciom odbył się już po raz siedemnasty [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*