Rowery Mevo biją rekordy popularności! Na ulice gmin wyjechały nowe partie jednośladów

Rowery Mevo biją rekordy popularności! Na ulice gmin wyjechały nowe partie jednośladów

Rowery Mevo biją rekordy popularności. Tylko w czerwcu średnio każdego dnia były wypożyczane po ok. 15-16 tysięcy razy. Na ulice gmin zrzeszonych w Obszarze Metropolitalnym będą wyjeżdżać kolejne, nowe partie jednośladów. Najwięcej przybędzie ich w lipcu, tak aby do połowy sierpnia dostępna była pełna flota – 4080 sztuk.

– Bardzo intensywnie pracujemy nad poprawą i doskonaleniem systemu. Nasz serwis działa dzień i noc, 7 dni w tygodniu – dbając o systematyczne doładowywanie baterii i naprawiając uszkodzone rowery. Robimy wszystko, aby mieszkańcy Metropolii mogli korzystać każdego dnia przynajmniej z 98 proc. obecnie dostępnej floty, czyli ponad 1200 rowerów– powiedział Paweł Orłowski prezes Nextbike Polska.

Nowe rowery zostaną oznaczone dodatkowymi naklejkami na osłonie bagażnika i skrzydełkami z informacjami o  możliwości zgłaszania uwag do testowanych pojazdów z II etapu wdrożenia. Oznaczenia wyróżniać się będą także sześciocyfrową numeracją przygotowaną na czas testów.

OGLĄDAJ TEŻ: Ryszard Świlski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego – „Na dywaniku” [08.05.2019]

Pełna flota Mevo będzie dostępna do połowy sierpnia. – Najbardziej cieszy mnie fakt, że użytkownicy tak chętnie korzystają z Mevo. Nasze statystyki niemal każdego dnia biją rekordy– dodał Paweł Orłowski.

Od momentu uruchomienia Mevo, tj. od 26 marca do 8 czerwca, w systemie zarejestrowało się ponad 103 tys. użytkowników. Łącznie rowery były wypożyczane ponad 690 tys. razy. Najwięcej wypożyczeń było w tym czasie w Gdańsku – 380 tys., Gdyni – niemal 174 tys. oraz Sopocie – blisko 36 tys.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*