default

Kaszubskie Centrum Sportu otwarte!

Uroczystym przecięciem wstęgi otwarto dziś Kaszubskie Centrum Sportu. Obiekt znajduje się przy żukowskim stadionie, na ul. Książąt Pomorskich.

W budynku znajdziemy sale taneczną, fitness, pomieszczenia z matami do sportów walki, siłownię, pomieszczenia klubowe, szatnie, a także salę konferencyjną. Wkrótce znaleźć tutaj ma się również kawiarnia. Dostęp do pomieszczeń na piętrze zapewniają schody wewnętrzne i zewnętrzne oraz winda. W ramach zadania powstał również parking.

-Gdy w 2019 roku otwieraliśmy Centrum Kultury „Spichlerz” mówiło się, że w końcu swoje miejsce w gminie Żukowo ma kultura. Dziś otworzyliśmy dom dla sportu. To miejsce, z którego możemy być dumni, które posłuży nie tylko sportowcom, ale i każdemu kto chce aktywnie spędzić czas – mówi burmistrz Wojciech Kankowski.

Reklamy

Inwestycja kosztowała ponad 19 mln zł, pozyskano na nią 5 mln zł rządowego dofinansowania. Już jutro (2 marca) odbędzie się dzień otwarty w Kaszubskim Centrum Sportu. Z harmonogramem wydarzenia można zapoznać się TUTAJ.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*