Kaszubski Spacer Wolności, czyli marsz Leszka Okroja już 8 maja

Kaszubski Spacer Wolności, czyli marsz Leszka Okroja już 8 maja

„Paszporty szczepionkowe to kolejny krok do segregacji społeczeństwa” – twierdzi Leszek Okroj, który właśnie utworzył na Facebooku wydarzenie, w którym można zadeklarować swój udział w organizowanym przez niego marszu przeciwko pandemicznym restrykcjom. Wydarzenie odbędzie się już za tydzień w sobotę w Kartuzach.

Do zapowiadanego przez Leszka Okroja marszu przeciwko pandemicznym restrykcjom coraz bliżej. Utworzone zostało wydarzenie na Facebooku, gdzie można deklarować swój udział w zgromadzeniu. Przypomnijmy, że inicjator marszu to mieszkaniec Somonina, który sprzeciwia się absurdalnym rządowym obostrzeniom, które ograniczają ludzką wolność i przyczyniają się do upadku gospodarki. Jak już pisaliśmy, zainteresowanie marszem, jak twierdzi L. Okroj, jest ogromne, bowiem kontaktowali się z nim ludzie z różnych stron Polski.

-Dziś manifestacja zostanie oficjalnie zgłoszona do kartuskiego urzędu Bardzo długo myślałem nad trasą, ale zrobimy krótki spacer w pokojowej formie, który rozpocznie się 8 maja o godzinie 13 na kartuskim Rynku – zapowiada Leszek Okroj. – Liczę na jak największe zainteresowanie. Pokażmy siłę, jaka drzemie w Kaszubach i manifestujmy prawo do wolności osobistej każdego z nas. Merytorycznie inicjatywę marszu wspiera wiele osób. Nie omieszkam też skorzystać z konsultacji z przedstawicielem kartuskiej policji, odpowiedzialnym za tego rodzaju wydarzenia.

Jak mówi L. Okrój, poza osobami prywatnymi udział w marszu zapowiedzieli przedstawiciele partii „Strajk Przedsiębiorców”, przedstawiciele „Stolika Wolności” z Gdyni oraz zorganizowane grupy z takich miejscowości na Pomorzu, jak Karsin, Linia czy Chojnice. Odnosząc się do ostatnich wydarzeń, nasz rozmówca podkreśla, że zatwierdzenie przez Unię Europejską tak zwanych paszportów szczepionkowych to kolejny krok do segregacji społeczeństwa.

-Wiemy doskonale z historii, jak to wygląda i jak to się kończy – grzmi L. Okroj. – Zastanawiają mnie też aktualne doniesienia o malejącej fali zakażeń. Wszystko dzieje się akurat po burzy z przyjęciem szkodliwego planu odbudowy Unii Europejskiej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*