Kaszubska Influencerka potwierdza – będzie kandydować w wyborach samorządowych

Kaszubska Influencerka potwierdza – będzie kandydować w wyborach samorządowych

W nadchodzących wyborach samorządowych weźmie udział popularna w regionie Kaszubska Influencerka, czyli Karolina Stankowska. Skąd decyzja o kandydowaniu i o jaką funkcję będzie w lokalnych strukturach samorządowych będzie ubiegać się regionalistka? „Mam mnóstwo energii, jak i pomysłów…” – zapewnia.

Karolina Stankowska znana jest mieszkańcom powiatu kartuskiego jako Kaszubska Influencerka. Regionalistka tworzy muzykę, która trafia do szerokiego grona odbiorców. W związku ze 100-leciem miasta Kartuzy przygotowała nawet utwór o „stolicy Kaszub”. W wyborach samorządowych będzie ubiegać się o mandat radnej pow. kartuskiego. Dlaczego zdecydowała się kandydować?

Zobacz również: Kaszubska Influencerka: „Na pewno wkrótce urodzę „muzyczne dzieci”…”

-Już od czasów szkolnych przewodziłam w klasie, w czasach szkoły ponadgimnazjalnej przewodniczyłam w szkole, zawsze się wyróżniałam reprezentując szkołę w różnych konkursach, działałam społecznie, jak i artystycznie. Od ponad dwóch lat promuję Kaszuby w mediach poprzez muzykę czy filmy, promuje je na skalę nie tylko Kaszub, ale całej Polski. Przez te 2 lata zrobiłam wiele dla powiatu kartuskiego, promując nie tylko Kaszuby, ale np. zespoły pieśni i tańca – mówi Karolina Stankowska. – Mam to szczęście, że kandyduję z okręgu Chmielna, Sierakowic i Sulęczyna, gdzie miałam okazję pracować z zespołem „Tuchlinskie Skrzaty” przy utworze o Sierakowicach, oraz z zespołem „Motylki” z Sulęczyna, z którymi stworzyłam kolędę. Dla mnie promocja takich zespołów, języka kaszubskiego, ale też promocja powiatu kartuskiego jest bardzo ważna. Pomysł kandydowania omówiłam z Panem Eugeniuszem Pryczkowskim. Należę do Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego – oddziału w Baninie, a ZKP jest szczególnie związane z komitetem z którego startuje, a mianowicie Samorządne Kaszuby – Naszé Sprawë. Moja kandydatura była konsultowana z ZKP, gdzie otrzymałam aprobatę od Pana Eugeniusza Pryczkowskiego, jak i całego komitetu. Mam mnóstwo energii, jak i pomysłów, myślę, że wiele mogę wnieść do rady powiatu kartuskiego.

Więcej na temat kandydatury Karoliny Stankowskiej w wywiadzie wideo na łamach portalu zKaszub.info – już wkrótce.

Reklamy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*