Kartuzy, Wejherowo. Zderzenie prozy z poezją. Niezwykły challenge

Kartuzy, Wejherowo. Zderzenie prozy z poezją. Niezwykły challenge

Co może wyniknąć, kiedy w challenge’u poezja zderzy się z prozą? Dwójka pisarzy młodego pokolenia ma zamiar to sprawdzić. Inne gatunki literackie, ale również inne spojrzenie na świat, doświadczenia, wrażliwość artystyczna autorów. Daria Kaszubowska i Aleksander Lewandowski zmierzą się w swego rodzaju „pojedynku”. Ich bronią będą wyłącznie słowa osadzone w poezji i prozie, a do wygrania: uwaga i zainteresowanie czytelników.

Daria Kaszubowska, która niedawno udzieliła wywiadu portalowi zKaszub.info, jest pisarką młodego pokolenia. Zdobyła nagrodę Grand Prix w XXXV Ogólnopolskim Konkursie im. Mieczysława Stryjewskiego w Lęborku. Jest również kilkukrotną laureatką konkursu literackiego „Powiew Weny” w Wejherowie. Jako dziennikarka pisała dla mediów lokalnych, oraz dla tygodnika ogólnopolskiego „Gość Niedzielny”. Jest współautorką relacji „Stutthof jidze. Marsz Śmierci we wspomnieniach mieszkańców Pomieczyna i okolic” wydanych ze Stowarzyszeniem Rodzina Kolpinga w Pomieczynie oraz autorką książki „Wierny Bogu i Kaszubom” – biografii księdza Bronisława Szymichowskiego, dowódcy jednego z oddziałów Gryfa Pomorskiego, sybiraka, kaszubskiego kapłana.

Aleksander Lewandowski, z wykształcenia finansista z zamiłowania społecznik i poeta. Laureat XV edycji Wejherowskiego Konkursu Literackiego „Powiew Weny”. Aktywnie działa także w sferze życia społecznego, wspomagając liczne organizacje pozarządowe. Jest także sędzią sportów sylwetkowych i menadżerem. Zawodowo związany jest z szeroko rozumianą kulturą, organizator konkursów i recitali. W roku 2020 wydał swój pierwszy tomik poezji „Armagedon Góry”.

Reklamy

Zadaniem autorów będzie przygotowanie utworów na cztery tematy. Napisane zostaną prozą – Daria i poezją – Aleksander. Każdy z nich będzie wstępem do dyskusji, która odbędzie się po opublikowaniu. Cała „akcja” odbywać będzie się on-line na specjalnym fanpage’u.

Odmienne zdania, odmienne gatunki literackie gwarantują na pewno ciekawą i zażartą dyskusję. Kolejnym aspektem, który gwarantuje ciekawą „rywalizację” między pisarzami jest na pewno bezkompromisowość obojga, zarówno w twórczości, jak i w życiu.

Zmagania literackie można śledzić na tej stronie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*