Kartuzy. Tydzień Białej Wstążki ruszył – skorzystaj z pomocy

Kartuzy. Tydzień Białej Wstążki ruszył – skorzystaj z pomocy

Od 1 do 7 grudnia w punkcie Novum przy ul. Jeziornej 8 w Kartuzach można skorzystać z pomocy psychologów, terapeutów i pracowników socjalnych. Porady odbywają się w ramach tygodnia Białej Wstążki.

Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie międzynarodowa kampania społeczna, skierowana do mężczyzn, mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet. Realizowana jest w 60-ciu krajach, a zainicjowano ją w 1991 roku w Kanadzie. Kampania jest realizowana w ramach 17. Światowych Dni Przeciwko Przemocy.

Od 1 do 7 grudnia (w dni powszednie) w punkcie Novum przy ul. Jeziornej 8 w Kartuzach w godz. 15 -17 czekać będą psychologowie i terapeuci, a także policjanci, pracownicy socjalni , którzy udzielą pomocy, wsparcia, rady. Odpowiedzą na wszelkie pytania, udzielą fachowych porad i podpowiedzą, jak otrzymać profesjonalną, kompleksową pomoc.

Reklamy

-Dzielnicowi, pracownicy socjalni, pracownicy Klubu Abstynenta Novum, będą pełnić dyżury dla osób, które chciałyby uzyskać wszelkie wsparcie i informacje, jeśli chodzi o przemoc. Czekamy na osoby, które są dotknięte przemocą: zarówno kobiety, jak i mężczyzn, ale także na przykład na osoby, które są świadkami przemocy – informuje GOPS.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się również do Centrum Interwencji Kryzysowej w Kartuzach, ul. Gdańska 12.

Urząd Miejski w Kartuzach (Oprac. A.B.)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*