Kartuzy stolicą Kaszub

Kartuzy stolicą Kaszub? [OPINIE INTERNAUTÓW]

Kartuzy stolicą Kaszub, a może pustym symbolem? – pod takim tytułem opublikowaliśmy przed tygodniem felieton, który odbił się szerokim echem nie tylko w Kartuzach. Dzisiaj publikujemy głosy w dyskusji. Niżej komentarze internautów. Chcemy, by Kartuzy zmieniły oblicze! Chcemy zmian. Nie jesteśmy zadowoleni. Zapyziałe miasteczko nie dla nas!!!

Eiza28/01/2017
Urodziłam się w Kartuzach i uczyłam, znam j. kaszubski, którego nigdy nie zapomnę,wyprowadziłam się mając 25 lat z przyczyn ekonomicznych, chciałabym powrócić do rodzinnego miasta, ale stwierdziłam, że na ziemi zachodniopomorskiej żyję dłużej i tutaj jest moja najbliższa rodzina.Kocham te Kartuzy, bo tam mogłabym się spełnić, chociaż mi tego nie umożliwiono. Ale nigdy nie zapomnę uczestnictwa w Turnieju miast Kartuzy- Kościerzyna, czy w czynnym braniu udziału jako harcerz czy też krzewienie kultury kaszubskiej.Chętnie przyjeżdżam do Kartuz i chciałabym poczuć rzeczywiście klimaty, które pozostawiłam. Działajcie.

Zobacz też: Kartuzy stolicą Kaszub, a może pustym symbolem?

Kaszuba28/01/2017
Jestem z Kościerzyny dziś mieszkam w powiecie kartuskim. Codziennie przejeżdżam przez Kartuzy i tak zaniedbanego miasta trudno by szukać na Kaszubach. Kaszubi są bardzo pracowici czego nie widać w Kartuzach. Czy tak zaniedbane miasto może pretendować do miana stolicy? I to powiat z czwartym najwyższym budżetem na pomorzu (dane wg GUS 2015) powiat pucki 4586, powiat lęborski 4312, powiat kościerski 3917, powiat kartuski 3888, powiat bytowski 3728, powiat człuchowskim 3641, powiat wejherowski 3537, powiat kwidzyński 3396, powiat chojnicki 3394, powiat sztumski 3271, powiat malborski 3215, powiat starogardzki 3163, powiat tczewski 3143, powiat słupski 973, powiat nowodworski 939.
Niech władze zabiorą się za robotę bo to wstyd. Zobaczcie jak wygląda flagowe osiedle mieszkaniowe (dużo nie brakuje żeby je nazwać slamsami) rewitalizacja centrum by się przydała, kolej puścić pod ziemię (jak ruszy transport towarowy również na dziś nieczynnym torze komunikacja w Kartuzach zostanie sparaliżowana)
Slawko29/01/2017
W artykule dużo prawdy. Pamiętam Kartuzy z lat dzieciństwa. Miasto żyło. Następnie odcięcie od kolei, powoli kończył się rozwój. Przejeżdżając przez Kartuzy czuje się klimat z lat 70tych. Brak jakichkolwiek atrakcji. Muzeum – to chyba jedyna perełka w tym mieście. Widać brak gospodarza – niestety. Nie jestem mieszkańcem Kartuz, moja ocena z zewnątrz.
miejscowy30/01/2017
Faktycznie od lat miasto słabo wypada, brudno i źle zagospodarowane. Mam nadzieję, że nowe inwestycje w rynku i na dworcu wprowadzą nowe życie do centrum. Oby były to dobrze wydane pieniądze.

Reklamy

Skomentuj: Kartuzy stolicą Kaszub? [OPINIE INTERNAUTÓW]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*