Kartuzy. Ruszają bezpłatne treningi biegowe w lesie

Kartuzy. Ruszają bezpłatne treningi biegowe w lesie

Startuje II edycja ogólnopolskiej akcji „Trenuj w Lesie” BiegamBoLubię Lasy. To darmowe treningi biegowe dla każdego z wykwalifikowanymi trenerami na urokliwych terenach lasów państwowych w całym kraju. Akcja po raz pierwszy rusza w Kartuzach. Zbiórka w najbliższą sobotę na skrzyżowaniu ulicy Leśnej z Jarzębionową o godzinie 14.30.

„Trenuj w Lesie” BiegamBoLubię Lasy to ogólnopolska akcja, finansowana przez Fundację „Wychowanie Przez Sport”. We współpracy z poszczególnymi nadleśnictwami, każdy chętny powyżej 16. roku życia może wziąć udział w treningu biegowym pod okiem trenera lekkiej atletyki. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i są całkowicie bezpłatne. Akcja ma na celu promocję aktywności na świeżym powietrzu.

Organizatorzy zwracają uwagę na zalety biegania po urokliwych dla oka i zdrowych dla stawów leśnych ścieżkach. Po sukcesie pierwszej edycji 2020, 8. maja rusza wydanie 2021. Treningi będą odbywać się w 26 miejscach od maja do końca czerwca, a następnie po wakacyjnej przerwie od września do grudnia. W tym roku akcja odbędzie się również w Kartuzach, które są jedyną lokalizacją wydarzenia na Pomorzu. Treningi prowadzić będzie Wojciech Serkowski.

-Zapraszam wszystkich w każdy sobotni poranek na godzinę 9.30. Pierwsze zajęcia (8 maja) wyjątkowo odbędą się o godzinie 14.30. Spotykamy się na ulicy Leśnej, na wysokości skrzyżowania z ulicą Jarzębinową, a następnie ruszamy na pobliskie leśne ścieżki, których w naszym otoczonym z każdej strony lasem mieście nie brakuje – zachęca trener prowadzący zajęcia w Kartuzach – Przy miejscu zbiórki jest możliwość zostawienia samochodu, choć mieszkających bliżej zachęcam do rozpoczęcia aktywności nieco szybciej i przybycia spacerem lub delikatnym truchtem. Zapraszam wszystkich niezależnie od poziomu.

Zajęcia będą tak dopasowane, by maksimum korzyści wynieśli z nich zarówno regularnie trenujący biegacze, jak i osoby chcące rozpocząć przygodę z tą formą aktywności. Jedyny warunek to ukończenie 16. roku życia.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*